Piec na zgazowane drzewo a inne paliwa

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

chalice
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2021, 23:54
Piec na zgazowane drzewo a inne paliwa

autor: chalice » 03 wrz 2023, 23:30

Witam. Przeszukałem chyba cały Internet w tym temacie i informacji praktycznie nie ma, oprócz tego że są jakieś suche stwierdzenia, że w piecu na drzewo nie da się palić innym paliwem... Bez żadnego uzasadnienia dlaczego. W związku z tym że mam dostęp do dużej ilości taniego bądź darmowego drzewa własnego, rozważam opcję wymiany starego pieca pierwszej klasy na piec piątej generacji do zgazowania drzewa. Moja powierzchnia do ogrzania to około 75 m². Myślę więc o piecu w okolicach 10 - 11 KW oraz zbiorniku buforowym 400 do 500 litrów, ponieważ większy nie zmieści mi się w kotłowni której wysokość to niestety tylko 170 cm. Niektórzy producenci opisują swój piec, jako piec na drzewo i węgiel. Moje główne pytanie, to czy da się palić prócz drzewa, zwykłym kamiennym węglem, pomieszanym z drzewem, ewentualnie kawałkami desek, ścinkami, resztkami drzewa technicznego, kawałkami kory czy trocinami. Mam też drzewo częściowo lakierowane z elementami kleju. Nie jest tego wiele i mogę oczywiście wyrzucić na śmietnik, pytanie tylko co się stanie jeśli takie resztki wrzucę do pieca. Oczywiście nie mam zamiaru palić lakierem plastikiem i tak dalej, jednak w praktyce opałowej nieraz elementy tego typu (rama drewnianego okna -lakier, pocięta kolorowa paleta -tez lakier, itp) wrzucałem również w niewielkiej ilości. Pytanie, czy te wszystkie powyższe paliwa pójdą w piecu piątej klasy?

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Piec na zgazowane drzewo a inne paliwa

autor: SUSPENSER » 19 wrz 2023, 16:51

Krótko i na temat - da się, a co zrobisz z tym Twoja sprawa.
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

Budrys777
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2023, 11:29
Re: Piec na zgazowane drzewo a inne paliwa

autor: Budrys777 » 09 paź 2023, 9:19

A ja szukam na odwrót...piec V klasy na orzech + możliwość palenia drewnem.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler], Yandex [Bot] i 178 gości

Gotowe projekty domów