Ściany działowe ocieplane

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Dżinks
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2023, 13:43
Ściany działowe ocieplane

autor: Dżinks » 04 lut 2023, 19:09

Witam. Przymierzam się do adaptacji poddasza. Jedna część będzie mieszkalna, a druga to nieogrzewany magazyn. Mam pytanie o ścianę działową między częścią ogrzewaną a nie ogrzewaną. Mam trochę okrojony budżet i chcę postawić ścianę kg i jakoś ją ocieplić. Sama wełna w środku wydaje mi się za mało. Czy zamiast wełny można w środek wkleić styropian?
:?: :?: Czy to jakiś kosmiczny pomysł :mrgreen:
Czy taką ścianę kg można ocieplić normalnie styropianem ? Od zimnej strony.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ściany działowe ocieplane

autor: Interno » 05 lut 2023, 11:35

Poczytaj o ociepleniach, zasady i materiały.
Ocieplenie daj od strony pomieszczenia ogrzewanego.
To, że "świat" ociepla od zewnątrz nie znaczy dobrze i jest zgodne z zasadami fizyki.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Ściany działowe ocieplane

autor: Baks » 27 lut 2023, 8:52

Wełna w zupełności wystarczy, zobacz na stronie hurtowni EGA, porównanie materiałów izolujących w pomieszczeniach, fajny artykuł.

natty7
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2023, 9:16
Re: Ściany działowe ocieplane

autor: natty7 » 13 lip 2023, 9:20

Uważaj na dodawanie ścian, nawet tymczasowych. System grzewczy jest prawdopodobnie zaprojektowany z myślą o otwartości. Dodanie ścian zakłóci przepływ powietrza i może pogorszyć sytuację w niektórych obszarach. Pamiętaj, gdzie znajdują się otwory wentylacyjne/termostat https://19216811.cam/ https://1921681001.id/ . Jako tymczasowe rozwiązanie tej zimy, co powiesz na mały grzejnik, który możesz przenosić w razie potrzeby? Nie super wydajne, ale prawdopodobnie łatwiejsze niż ściany tymczasowe.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2023, 18:23 przez natty7, łącznie zmieniany 1 raz.

filip.kapcinski
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2023, 7:26
Re: Ściany działowe ocieplane

autor: filip.kapcinski » 13 lip 2023, 9:49

Ściana szkieletowa wykończona k-g i do środka nadmuchać wełny granulowanej, szybko tanio i bez problemów :)


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów