Jak zabezpieczyć taras pokryty papą ???

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tpuc72
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2023, 6:03
Jak zabezpieczyć taras pokryty papą ???

autor: tpuc72 » 17 maja 2023, 6:16

Witam serdecznie. Posiadam wyjście na piętrze z pokoju na dach pokryty papą. Podłoże na tym dachu to płyta żelbetonowa na niej gruba warstwa supremy i wylewka betonowa pokryta papą termozgrzewalną. Wszystko szczelne, pod płytą jest pomieszczenie użytkowe, nic nie przecieka. Chcę zrobić taras na tym daszku z legarów drewnianych i desek. Moje obawy to, że na ten dach świeci słońce od wschodu aż do popołudnia i obawiam się przykrego zapachu z tej papy który będzie się unosił w gorące dni. Jakiś pomysł co ewentualnie położyć na tą papę ? Myślałem o sztucznej trawie? Dodam że dodatkowa wylewka na tą papę nie wchodzi w grę ze względu na obciążenie.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Jak zabezpieczyć taras pokryty papą ???

autor: Baks » 17 maja 2023, 11:00

Deski kompozytowe. Trwały materiał, prosty montaż. Wystarczy Ci minimum narzędzi do ogarnięcia wszystkiego. Jedno co mogę Ci polecić, to tarcza z firmy Draumet z dużą ilością zębów do cięcia. Tnie idealnie prosto te deski/

tpuc72
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2023, 6:03
Re: Jak zabezpieczyć taras pokryty papą ???

autor: tpuc72 » 17 maja 2023, 13:39

nie chodzi mi "jak wykonać taras i z czego" tylko co dać na tą papę która będzie pod deskami kilkanaście centymetrów poniżej desek i będzie z niej parować zapach asfaltu.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów