Uszczelnienie poliwęglanu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

stevenpollard
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2023, 14:31
Uszczelnienie poliwęglanu

autor: stevenpollard » 03 kwie 2023, 14:34

Mam prośbę o pomoc w doborze uszczdelniacza do poliwęglanu.

Mam szklarnię, w której grad wybił latem większość szyb, chcę teraz zamontować poliwęglan.
Niestety, ze względu na konstrukcję szklani nie moge użyć listew aluminiowych łączących tafle między sobą i muszę użyć jakiegoś środka klejącego tafle do istniejących profili stalowych, które kiedyś bazoocam chat utrzymywały szyby.
Wiem, że ze względu na rozszerzalność termiczną poliwęglanu oraz możliwość reakcji niektórych środków z poliwęglanem, nie wszystkiego można użyć. Proszę o poradę co mogę zastosować, czytam i chat roulette szukam w necie - może Tytan Aqua Protect (podobno elastyczny 300%) czy może Silicon Szklarski Penosil (ktoś mi polecał), czy może coś jeszcze innego. Będę wdzięczy na poradę.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2023, 7:50 przez stevenpollard, łącznie zmieniany 1 raz.

krst111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2022, 8:35
Lokalizacja: Koszalin
Re: Uszczelnienie poliwęglanu

autor: krst111 » 03 kwie 2023, 19:44

wszystko co ma w nazwie ms polimer używam marki MC Bachemie do wypełnienia dylatacji na konstrukcjach betonowych ale do wszystkiego te uszczelniacze są nawet do poliwęglanu czy pleksi

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Uszczelnienie poliwęglanu

autor: Baks » 25 kwie 2023, 12:41

Klej do szyb samochodowych i po problemie. Sprawdź też z firmy Beko, EGA ma je w ofercie i tam często są jakieś nowości, może coś Ci podpasuje.

samata
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2023, 22:41
Re: Uszczelnienie poliwęglanu

autor: samata » 14 maja 2023, 23:25

Jeśli uszczelnisz oba końce folią, zmiana temperatury może (podobno) spowodować pęknięcie poszczególnych ogniw. Ideą posiadania uszczelki przeciwpyłowej jest to, że kondensacja może tworzyć się, gdy temperatura spada, a następnie usuwać dno. Sugerowałbym po prostu upewnić się omegle xender , że woda nie zbiera się w dolnym kanale. W ten sposób istnieje mniejsze prawdopodobieństwo przedostania się wilgoci i mniejsze prawdopodobieństwo, że zamarznięcie zamknie dna i spowoduje pękanie.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

Gotowe projekty domów