Drzwi zewnętrzne w bloku

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Klientka123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2023, 20:42
Drzwi zewnętrzne w bloku

autor: Klientka123 » 28 sty 2023, 20:58

Mam zamontowane nowe drzwi zewnętrzne wewnątrzklatkowe wraz z ościeżnicą regulowaną. Czy to normalne, że po przekluczeniu drzwi na klucz i naciśnięciu klamki języczek wypada z drzwi, i skrzydło trzyma się na ryglach. Drzwi całe dygoczą. Czy to normalne, że ościeżnica jest zamontowana tylko na piance montażowej bez przywiercenia do muru? Drzwi są do tego nieszczelne, czuć przewiw przy podłożeniu ręki. Złożyłam reklamację, ale firma już zaznaczyła, że to normalne, że drzwi wyskakują po naciśnięciu klamki i są spore luzu. Pomocy.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne w bloku

autor: theme » 15 lut 2023, 10:19

Zacznij od napisania jakie to konkretnie masz drzwi, bo są przeróżne technologie. Poza tym drzwi można zamontować np. dobrze ale źle przeprowadzić regulację. Takie luzy na skrzydle mogą być. Może można to lepiej ustawić. Nie wiem - trzeba byłoby to zobaczyć na żywo.
Masz też różne opcje zamykania drzwi. Możesz zamknąć tylko na język zamka (ten co się chowa jak naciśniesz klamkę), możesz przekręcić klucz i zamknąć na bolce, ale masz też opcje z zasuwnicą hakową jak np. w popularnym Wikędzie gdzie haki dodatkowo dociągają skrzydło do ościeżnicy.

Co do samego montażu bez dybli to jest to niepoprawny montaż. KAŻDE drzwi wejściowe czy to do domu czy mieszkania w bloku MUSZĄ mieć dyblowanie. W przeciwnym razie można wziąć nóż do masła i wykroić drzwi z muru i wejść jak do siebie. Bezszelestnie i w 5 min.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: Drzwi zewnętrzne w bloku

autor: Ognik 777 rudy » 10 mar 2023, 12:23

Z tym wykrojeniem futryny w 5 min w bloku to bym nie byl taki pewny. To dobre ale w komediach. Ale prawda jest taka, ze bez dybli tylko sama piana to skandal, niemozliwe wprost zeby drzwi wejsciowe tak zamontowac.
Zamontowali tobie drzwi wejsciowe tak jak sie montuje drzwi do pokoju.
Aby cos wiecej poradzic trzeba znac nazwe drzwi. Moze kupiles jakis bubel bez uszczelek i lataja?
Dobry montaz to podstawa ale i dobry producent.
Zamki listwowe hakowe z tego co sie orientuje sa oprócz drzwi Wiked w Delcie.
Szukaj firm ktore maja swoich ludzi do montazu i szkolonych bo tak jak u ciebie moze to montowala firma jakas z zewnatrz i nie mozesz doprosic sie poprawki. To normalne.
Ktos sprzedaje drzwi a potem szuka innej firmy do montazu. Jak wyjdzie dobrze to okej, jak sie nie udo to tak jest.
Ludziska patrza na full opini w necie a potem ktos sie dziwi, ze tyle dobrych opini a tu taki zonk. Bo te opinie pisza im znajomi i agencje za pieniadze.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne w bloku

autor: theme » 14 kwie 2023, 15:45

Zaręczam, że moja praktyka zawodowa pokazała mi już nie jedne "kwiatki". Widziałem drzwi Dierre (włoskie antywłamy za worek pieniędzy), które były wstawione na piankę. Pod nieobecność właścicieli drzwi zostały wycięte, mieszkanie okradzione, a drzwi ponownie zapiankowane.
Co do zamków hakowych to nie tylko Wikęd czy Delata takie mają. Znajdziesz je np. w Martomie, KMT i wielu innych. Ważna jest to jakość podzespołów. Raczej myślę tutaj o bezawaryjności, bo jednak włamania w PL to już kwestia marginalna. Ja Deltę znam raczej z tańszych opcji, bo tak wybierają Klienci. Za to 3 w/w firmy idą zazwyczaj w full opcji i tam zamki mają znaczenie.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi zewnętrzne w bloku

autor: mazwoj » 15 kwie 2023, 15:13

Z Dierre były lepsze kwiatki jak z tym kluczem serwisowym. Na szczęście u mnie ta marka nie szła ze względu na cenę ale u konkurencji jak ludzie dowiedzieli się o tym to mieli kolejkę chętnych aby poprzeklinać w salonie.
Stąd ciekawym patentem jest wkładka inwestycyjna, albo po prostu bycie na miejscu montażu.
Co do montażu to można niby montować drzwi w ościeżnicach regulowanych w blokach na samą piankę - przykładem niech będą drzwi płytowe konstrukcji typu Erkado Herse czy Forteca albo Interdoors Tower, DRE Enter itd. Tylko zawsze dla bezpieczeństwa daje się dyble pod uszczelkę albo korzysta się z innych pomocy montażowych. Tak czy inaczej zawsze przed montażem należy ustalić co dokładnie będzie zawierała cena. Jaki zakres prac i jaką technologię/materiały.

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: Drzwi zewnętrzne w bloku

autor: Ognik 777 rudy » 01 mar 2024, 11:29

Drzwi Dierre moim zdaniem( oglądałem je jakieś 20 lat temu) to byly drzwi dla takich ludzi którzy nic a nic się nie znali na tym co kupują tylko zobaczyli grube rygle i wydawali pieniadze zeby się pokazać przed rodziną i znajomymi ze ich stać.
Co do drzwi Delta to nikt z moich znajomych nie narzeka na te drzwi, są tańsze i widocznie konkurencję to boli.
To co jest tańsze wcale nie znaczy gorsze. To co drogie wcale nie znaczy lepsze tylko w wiekszosci produktów
nie tylko drzwi jest wieksza marza na to nałożona zeby wiecej zarobic. Dlatego też jak robiłem rozeznanie ceny różnią się w różnych salonach za to samo w ofertach o 10 % i wiecej.
Oczywiście nie biorę pod uwage wyrobów z marketów bud.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1157
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne w bloku

autor: theme » 23 kwie 2024, 14:41

20 lat temu były trochę inne czasy w Polsce i ten co coś miał chciał to ochronić. Dierre same w sobie były dobrymi drzwiami jak na tamte czasy. W porównaniu tamtejszych serii i dzisiejszych standardów to zwykłe Delty o których piszesz czy popularne Wikędy czy KMT zrobią podobną robotę.
W mojej ocenie Dierre skończyło karierę w PL wraz z wpadką z kluczem serwisowym. Jeszcze gdzieś w necie można dogrzebać się do artykułów.
__________________________

pozdrawiam

The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów