Piec wolnostojący/koza

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

zdanki13
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 21 paź 2014, 18:27
Piec wolnostojący/koza

autor: zdanki13 » 28 mar 2023, 11:25

Jaką moc KW pieca wolnostojącego/ kozy wybrać do domku letniskowego drewnianego. Parter 35m2 całe pomieszczenie otwarte, góra 35m2 dwa pokoje. Domek ocieplony obity szalówką

lefandor
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2023, 23:44
Re: Piec wolnostojący/koza

autor: lefandor » 30 maja 2023, 0:00

Myślę, że problem polega na tym, że w miarę jak domy stają się „szczelniejsze”, co oznacza zatrzymanie wycieków powietrza z zewnątrz w pogoni za lepszą izolacją, powietrze, które pozostaje w środku, staje się bardziej zanieczyszczone. Niezależnie od tego, czy pochodzi to ze spalania pieca, pieca, czy po prostu rzeczy takich jak perfumy i „odświeżacze powietrza”, powietrze w Twoim domu staje się niebezpieczne.

Poszukaj takich rzeczy, jak urządzenia do odzyskiwania powietrza, które staną się obowiązkowe. Urządzenia te odprowadzają powietrze na zewnątrz i zastępują je czystym powietrzem bez utraty klimatyzacji (ciepła lub klimatyzacji) powietrza wewnątrz.

W zimnym klimacie nowsze urządzenia grzewcze na gaz ziemny, na przykład piece, podgrzewacze wody lub suszarki do ubrań, stają się urządzeniami szczelnymi, w których powietrze potrzebne do spalania jest pobierane bezpośrednio z zewnątrz, a spaliny są odprowadzane z powrotem na zewnątrz.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Piec wolnostojący/koza

autor: PiotrNiski » 04 lip 2023, 9:41

Ja tak samo mam domek letniskowy i chciałbym zainstalować w nim piec wolnostojący, coś w ten deseń https://www.galeriakominkow.pl/produkty/piece-wolnostojace.html Wczytuje się właśnie jaki będzie najlepszy dla metrażu mojego domku i działam :D


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 83 gości

Gotowe projekty domów