rewizja pod prysznicem | Jak drzwi rewizyjne z płytkami?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

lucadomo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2023, 11:37
rewizja pod prysznicem | Jak drzwi rewizyjne z płytkami?

autor: lucadomo » 25 sty 2023, 11:53

Dzień dobry wszyskim forumowiczom budowlanym :D

Robię remont mieszkania i widzę, że jakiś majster z PRLu zamontował 20lat temu wodomierze w kabinie prysznica. Kabina wyłożona płytkami, po okresowej wymianie wodomierzy “fachowiec” zniszczył rewizję na magnesy i założył wszystko grubą warstwą silikonu. Wywaliłem cały dostęp do tego i stawiam do nowa.
Rewizja remont Stan Istniejacy.jpg


Szukałem jakiegoś systemu drzwi rewizyjnych, które po zamknięciu tworzą barierę wodoszczelną. Jak na razie nic nie znalazłem, kupiłem więc Awenta drzwi rewizyjne montowane na magnesy.
Awenta rewizja 300x300.jpg


Chcę to zamontować w wartswie regipsu, tak żeby plytki się licowały i połączenie zamknąc silikonem - w załączniku detale i przekrój.
Raz na 5 lat wymieniają wodomierze, będzie trzeba raz na 5 lat usunąc silikon i założyć nowy.
Rewizja remont rys + przekroj.jpg


Wiem, rewizja pod prysznicem to masakra, ale nie będe przebudowywał instalacji wodnej.
Zanim to ruszę pytam na Forum, czy nie macie lepszego rozwiązania.

Dziękuję z góry za wszelkie dobre rady specjalistów :]
Pozdrawiam znad morza

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: rewizja pod prysznicem | Jak drzwi rewizyjne z płytkami?

autor: Baks » 20 mar 2023, 10:47

Moim zdaniem to rozwiązanie będzie jak najbardziej poprawne. Możesz jeszcze sprawdzić na stronie ega, czy tam nie ma drzwiczek rewizyjnych z taką mocną, gumową uszczelką. bo mocno mi się wydaje, że kiedyś właśnie tam takie widziałem.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości

Gotowe projekty domów