Budynek na działce z wodą gruntową

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
WarcinM
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2023, 1:31
Budynek na działce z wodą gruntową

autor: WarcinM » 16 mar 2023, 1:56

Cześć,
jestem na etapie wyboru projektu. Marzy mi się piwnica do której żonie i dzieciom nie będzie się chciało schodzić. W piwnicy byłaby moja "jaskinia" z miejscem na hobby, majsterkowanie, stół do półkrzyków gdzie można by wypić piwko z kumplami :D
Działkę mam "po rodzinie". Kupiłem świder do ziemi z przedłużkami z przeznaczeniem ze wywiercę sobie studnię do podlewania kwiatków i warzywnika, Sam wywierciłem dziury żeby wstępnie sprawdzić co i jak z gruntem.
Sytuacja jest bardzo dziwna.
Jeden z otworów wywierciłem na 4,4 m głębokości, wody nie było podczas wiercenia i nie ma do tej pory, cały czas glina.
Drugi otwór ok 5 m dalej wywierciłem na 2 metry głębokości i trafiłem na kamień, Jak wierciłem wody nie było, Na drugi dzień wody naszło na ok 80 cm poniżej terenu.
Około 1 m dalej udało mi się wywiercić na 3,8 głębokości i w tym otworze jak wierciłem też wody nie było, Woda też naszła do tych samych 80 cm z tym ze teraz po około tygodniu w tej dziurze jest taka maź/gliniane błoto.
Podsumowując na trzy otwory jeden jest suchy , drugi woda wysoko, w trzecim zrobiła się gliniana maź.
Czy według was szkoda kasy na badania gruntowe na tej działce jeśli chce mieć piwnicę? Jaka może być przyczyna tak różnych warunków na tak małym terenie? Czy w ogóle na takiej działce możliwa jest piwnica?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Budynek na działce z wodą gruntową

autor: euro_tuned » 18 mar 2023, 18:52

1. piwnica zawsze jest możliwa tylko zależy ile inwestor ma pieniędzy
2. badania gruntu robić zawsze


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów