Jaki syfon

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mari0
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2023, 20:53
Jaki syfon

autor: mari0 » 11 mar 2023, 20:58

Koledzy i koleżanki jaki syfon mam kupić, po zakupie mieszkania chce go wymienić na nowy, a pełni tego jest a nie chce nic przerabiać tylko aby po prostu podmienić, oraz ta rurkę odprowadzająca wodę, zmierzyłem średnicę tam gdzie wchodzi w ujście to ma 49 mm, coś zdjęć nie mogę dodać

df7dff5fe7477.jpg
5834c6161ab9e.jpg

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jaki syfon

autor: Interno » 13 mar 2023, 10:44

Syfon może być dedykowany do zlewozmywaka.
Syfon rozebrać, sprwadzić uszczelki i złożyć na nowo, jeśli nie ma pęknięć w tworzywie i będzie działał.
Odprowadzenie od syfonu wykonać z kształtek a nie tego ohydnego "spiro".
Odprowadzenie wody z ociekacza lub drugiej komory zlewu również jest źle wykonane giętkim przewodem.
Radzę zadanie powierzyć obeznanemu w temacie.

mari0
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2023, 20:53
Re: Jaki syfon

autor: mari0 » 14 mar 2023, 20:01

To jest tylko jednokomorowy, ten po lewej giętki wąż to jest od zmywarki, ten po prawej to rurka od przelewu, to mówisz że lepiej wpuścić w kanał stała rurę a nie taka giętą, co w tych giętych złego jest bo widzę że każdy to ma co widzialem.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jaki syfon

autor: Interno » 15 mar 2023, 1:18

mari0 pisze: co w tych giętych złego jest...

Straszna zgnilizna w nich powstaje.
Oczywiście szybciej i taniej podłącza się karbowaną rurą ale prawdziwy hydraulik zrobi to wyłącznie rurkami i kształtkami.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości

Gotowe projekty domów