drzwi gerda

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tomasz kierszta
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2008, 10:05
drzwi gerda

autor: tomasz kierszta » 24 kwie 2008, 10:53

Kupiłem drzwi zewnętrzne WX 20 Gerda i .. uwaga na oscieżnice. Jest węższa od grubosci drzwi i nie ma mozliwosci dojechania ociepleniem do ościeżnicy. Drzwi nie beda otwierały sie pod kątem 90 st. Powstaje mostek termiczny przy framudze poniewaz musicie odsunąć sie ociepleniem od ościeżnicy chcąc normalnie otwierac drzwi.Instrukcja montażu nie nadaje sie do niczego. FIRMA GERDA ZNA DOSKONALE SPRAWĘ I ZBYWA KLIENTA.
Jakis pomysł na ocieplenie wokół framugi ?????
tomek

HMI TOMASZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2008, 15:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
witaj

autor: HMI TOMASZ » 06 maja 2008, 16:05

Witaj Tomaszu
wszytskie drzwi panelowe Gerdy sa stosunkowo szerokie
jesli chodzi o docieplenie wokol Twoich WX20 proponuje na zamknietych drzwiach polozenie docieplenia a nastepnie delikatnie aby nie uszkodzic ani drzwi ani oscieznicy zeszlifowac je pod pewnym kontem od strony zawiasowej lub z 2ch stron symetrycznie
kilka osob ktore zakupilo takie drzwi z montazem wiedza jak to dokladnie zrobic bo monterzy z wlasnego doswiadczenia wiedza i wyjasniaja co nalezy zrobic
ja sie spotkalem z takim przypadkiem w Trojmiescie firma ATUT gdzie obsluga uprzedila mnie o tym ze nie mozna dociagnac ogrzewania chyba ze uda sie steropian przyciac pod skosem

Pozdrawiam
Tomasz
"OPANUJ SWOJA PRZYSZLOSC" HMI POZDRAWIAM

piotrwoj
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 paź 2006, 10:52
w sprawie drzwi gerda WX 20

autor: piotrwoj » 21 maja 2008, 14:41

znam doskonale te problemy. Dwa lata temu zamówiłem takie drzwi w firmie Domar.

DRZWI ZEWNĘTRZNE

Z obsługi i montazu jestem bardzo zadowolony. Mam jednak problem z przemarzaniem oscieznicy w przy dużych różnicach temeperatur, pomimo, że ekipa monterska zmieszała beton do wypełnienia ościeznicy ze styropianem. obawiam sie jednak, ze nawet gdybym zgodził sie na wypełnienie styropianem - rezultat byłby podobny. po prosty wszystkie oscieżnice zbudowane z metalu przewodzą ciepło i nic nie sie na to zaradzić
Pozdrawiam Piotr

tunczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:00
Lokalizacja: W-wa
Re: drzwi gerda

autor: tunczyk » 04 gru 2009, 14:57

tomasz kierszta pisze:Kupiłem drzwi zewnętrzne WX 20 Gerda i .. uwaga na oscieżnice. Jest węższa od grubosci drzwi i nie ma mozliwosci dojechania ociepleniem do ościeżnicy. Drzwi nie beda otwierały sie pod kątem 90 st. Powstaje mostek termiczny przy framudze poniewaz musicie odsunąć sie ociepleniem od ościeżnicy chcąc normalnie otwierac drzwi.Instrukcja montażu nie nadaje sie do niczego. FIRMA GERDA ZNA DOSKONALE SPRAWĘ I ZBYWA KLIENTA.
Jakis pomysł na ocieplenie wokół framugi ?????


Kolega ponizej ze skosnym scieciem ma racje, ale nie polecam tego typu ocieplen bo potem z uwagi na zagrzybianie koszt usuwania grzybow jest znacznie wyzszy niz oszczednosc energetyczna.
Pozdr. Maciek - montuje m.in Drzwi Gerda

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: drzwi gerda

autor: Ognik 777 rudy » 14 mar 2023, 15:01

Tych modeli drzwi nie ma juz w sprzedazy ale temat wart odswiezenia.
Teraz w sprzedazy są drzwi z framuga aluminiowa Termo Prime - super drzwi lub dla tych ktorzy maja mniejszy budzet Termo Premium z framuga stalowo drewniana.
Cena jak na Gerde bardzo przystepna. Dla zainteresowanych warto sprawdzic ta ofertę i
poszukac ceny u sprawdzonego sprzedawcy.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów