Jaka farba na stary tynk?

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomek4488
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2023, 17:15
Jaka farba na stary tynk?

autor: Tomek4488 » 16 lut 2023, 10:17

Dzień dobry,

Chcę pomalować elewację na moim 50-letnim domu i potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniej farby.
W projekcie do którego się dokopałem, planowane były tynki zewnętrzne: "terrabona cyklinowania". Nie jestem pewien czy takie właśnie mam.
Wiem, że stare tynki powinienem malować farbą paroprzepuszczalna, ale nie wiem która będzie tu najlepsza. Silikonowa, silikatowa, akrylowa, lateksowa czy inna?
Proszę Was o poradę.
Tynk trzyma się bardzo dobrze, nie łuszczy się i nie odparza. Planuje umyć go myjką ciśnieniową, zagruntować gruntem glebokopenetrujacym i pomalować natryskowo.
Nie wiem tylko czym...
Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
IMG_20230216_081559.jpg
IMG_20230216_081550.jpg

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Jaka farba na stary tynk?

autor: Baks » 27 lut 2023, 9:35

Nie podpowiem jaką farbą, ale mogę pomóc z doborem pistoletu. Kup pistolet natryskowy Tresnar, elektryczny. Jako nieliczny ma dyszę które pozwolą na pracę z gęstszą farbą i nie potrzebuje sprężonego powietrza do pracy.

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: Jaka farba na stary tynk?

autor: oe_foveotech » 27 lut 2023, 22:36

Szanowny Panie,
jeśli zależy Panu na stworzeniu trwałej, paroprzepuszczalnej powłoki, to rekomenduję użycie farby silikonowej, np. farby FN 30 Foveo Tech. Do gruntowania podłoża przed malowaniem tą farbą przeznaczony jest Grunt Silikonowy GN 30 Foveo Tech, który dobrze sprawdza się w przypadku powierzchni porowatych i mocno chłonnych. Zarówno grunt, jak i farbę można nanosić natryskowo. Zastosowanie dopasowanych do siebie rozwiązań (gruntu+farby) ułatwi malowanie i pozwoli na estetyczne wykończenie elewacji domu.

Tomek4488
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2023, 17:15
Re: Jaka farba na stary tynk?

autor: Tomek4488 » 04 mar 2023, 11:21

Dziękuję za wasze porady. Farba silikonowa jest w zasadzie moim głównym faworytem, choć zastanawiam się też nad lateksową.
Co do pistoletu, to obawiam się, że proponowany pistolet Tresnar będzie z mały i słaby. Zastanawiam się nad yato yt-82560 bądź mocniejszą wersją yt-82562. Może ma ktoś doświadczenie z tymi agregatami i farbą elewacyjną?
Pozdrawiam.

Anna04
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 28 lis 2017, 6:55
Re: Jaka farba na stary tynk?

autor: Anna04 » 06 mar 2023, 21:38

My malowaliśmy tynk na domu rodziców farbą śnieżka extra fasadowa. Malowaliśmy tradycyjnie - pędzlem (dom jednopiętrowy i niewielki). Farba ma bardzo dobrą przyczepność, łatwo się nią malowało. I efekt jest w pełni zadowalający.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów