Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: theme » 22 lut 2022, 10:38

Szkoda tylko że nie wiadomo o jakich drzwiach mówisz, bo KMT jak każda marka ma kilka różnych serii. O ile Superthermy z niby gorszą izolacją są, o tyle mają lepszą szczelność jak pasivy 75 które niby biją je na głowę izolacją termiczną. Z drugiej strony zamiast drzwi ciepłych ale mniej szczelnych wolałbym drzwi z gorszym Ud ale z lepszą szczelnością i tu na pewno wybiją się Superthermy czy Termo Prestige Lux albo coś już z droższych półek jak Hormann czy CAL ale to zupełnie inne pieniądze w zakupie drzwi.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

superter
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 14 gru 2017, 18:48
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: superter » 28 lut 2022, 8:27

Ja z KMT bym wybrał Pasive75, bo mają lepszą izolację termiczną. Dodatkowo są trochę cieńsze, co dla mnie też jest zaletą ;)

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: theme » 14 mar 2022, 8:15

Jasne, tylko porównaj sobie w DWU jakie masz PN:EN zastosowane. Jedna firma się oblicza na kalkulatorze, druga ma testy w fizyczne w ITB. Dla mnie to jest znacząca różnica pomiędzy wynikami. Mam na myśl to, że takie drzwi po wyjęciu z laboratorium czy spod arkusza kalkulacyjnego jednak fizycznie muszą stawić czoła realnym warunkom użytkowania. Śnieg, deszcz, słońce, wiatr itd.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

bumo79
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 8:41
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: bumo79 » 23 mar 2022, 15:15

Witam.

Mam i zdecydowanie polecam Supertherm 90 z KMT. Cena nie jest najniższa ale
warto wiedzieć co w niej się znajduje, aby odnieść się
do konkurencyjnych produktów :
- skrzydło o grubości 90mm wypełnione pianką wyposażone w ramiak
z listwą PCV w obwodzie
- system 3 uszczelek + dodatkowa opadająca na próg
- ościeżnica Alu90 z izolowanego aluminium z wsadem z pianki w 2 komorach
- zamek automatyczny GU secury automatic z 3 punktowym ryglowaniem
w klasie RC2
- próg aluminiowy izolowany komorą PCV
- klamkę KMT z aluminium anodowanego szczotkowanego.
- wkładkę z 3 kluczami w standardowym wyposażeniu
Pytanie jakie są oczekiwania, bo ja kierowałem się 4 rzeczami :
- trwałość materiałów
- szczelność
- porządny zamek
- wygląd
Dostałem to za co zapłaciłem.

Pozdrawiam

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: theme » 24 mar 2022, 11:29

Mi w KMT osobiście brakuje (częściowo) czwartej przylgi w większej ilości modeli. Superthermy i 75ki passive mają, niższe serie już nie no ale czymś trzeba wyróżnić te serie. Podobnie jak np. ma to Wikęd czy Mikea - szkoda że nie w każdej serii jest ta przylga.
No i jeden z większych (przynajmniej dla mnie minusów), że jest tam wsad izolacyjny z pianki (czytaj arkusz pianki wklejany), a nie pianka wtryskiwana. Druga opcja dla producenta dużo gorsza, bo bardziej czasochłonna i energochłonna opcja.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: Ognik 777 rudy » 06 paź 2022, 11:24

Dołączam do tematu. Tez jestem na kupnie drzwi zew i szukam czytam na forach. Ludzie maja Delte i takie Wiked. Ja zdecyduje sie na Delte. Duzo znajomych je ma i sa ok. Czytalem na forum muratora ze ludzie krytykuja montaz delty. Ludzie jak idziecie do firmy ktora nie ma swoich ludzi do roboty z doswiadczeniem tylko biora spod budki z piwem to potem masz sajgon i reklamacja trwa miesiacami dopoki nie znajda kogos kto to poprawi. Ludzie tak robia wybieraja firme bo ladne ma www albo jest mily pan a o montazu nie myślą. Sa firmy kilka które tak jada latami. Firmy podwykonawcze tez nie chca wykonywac reklamacjin bo to nie ich klient. U sasiada tak bylo, dostal wizytowke od firmy podwykonawczej a jak dzwonil to facet mu na to ze nie przyjedzie bo czasu nie ma a tak wogole to on za miesiac do Niemiec jedzie i nara.
Jak wybierzesz porzadna firme z polecenia i nie taka ze ma piec gwiazdrk od rodziny i znajomych to bedzie supcio.
O gerdzie tez czytalem ale sie nie zdecyduje.
Moze jeszcze drewniane tylko zobacze jak bedzie z budzetem, moze ktos cos podpowie.

cleopatraaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:10
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: cleopatraaa » 24 paź 2022, 17:04

Ognik masz trochę racji, ale więcej problemów jest z małymi firmami. Dla przykładu mój sąsiad zamawiał drzwi aluminiowe od małej firmy, która robi stolarkę... Ponadto właściciel firmy lubi sobie popiwkować z kolegami pod sklepem na naszej wsi, więc to już nie sprzyja. Ale Kamil chciał od niego drzwi bo już sobie z nim pogadał i wszystko ustalone, miał mieć też dobrą cenę. Ok... Zamówił drzwi aluminiowe, które nawet do wiatrołapu bym nie zamontowała... Po 3 miesiącach od montażu dotarła brakująca uszczelka do drzwi... Dramat. Zimą wiało mu, na drzwiach skraplała się woda. Po montażu uszczelki trochę lepiej, ale w te wakacje zauważył, że pod wpływem nasłonecznienia drzwi mu się same otwierają. Ja zamawiając drzwi w Aluhaus takiego problemu nie miałam, wszystko elegancko. Koniec końców Kamil zamówił fachowców, którzy wyregulowali mu drzwi, zamontowali taki domykacz i uszczelniki dodatkowo. Pan, który te drzwi montował od 3 miesięcy jest w ciągu alkoholowym i nie ma z nim kontaku, no chyba, że masz flaszkę. TRAGEDIA jednym słowem. Tutaj duże firmy martwią się PR i tym, że ktoś im opinie zniszczy, a taki gość z małej firemki? Czym będzie się martwił? Niczym ;)

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: theme » 28 paź 2022, 15:51

Przy takim montażu to niezależnie jakie drzwi kupisz to będzie źle. Czy wybierzesz Hormanna, Aluhaus, Wikęd czy CALa które uchodzą za topowe drzwi w swojej klasie i póce cenowej to przy słabym montażu nie osiągniesz nawet połowy ich parametrów. Montażysta nie podniesie Ud czy szczelności drzwi swoim montażem ale może je znacząco obniżyć jeśli już. Stąd poleca się w ostatnich czasach montaż albo tylko z polecenia ze sprawdzonych ekip typu słynny Aprel z Warszawy albo z autoryzowanych salonów danego sprzedawcy. Wikęd ma swoje salony Leader gdzie ludzie są przeszkoleni i wiedzą o co chodzi.
Co do Delty to w swojej półce cenowej to są drzwi OK. Sam mam Deltę w kotłowni. Drzwi są "takie se" ale takie właśnie chciałem kupić i za niewielką kwotę to co chciałem otrzymałem. Poza tym każdy producent ma serie tanie o parametrach mieszących się w prawie budowlanym jak i serie drogie gdzie parametry mogą na prawdę zachwycić. Kwestia wyboru.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: Ognik 777 rudy » 24 lut 2023, 15:37

Do cleopatra
Jak ty kobieto nic nie jarzysz. Tu nie chodzi o małą firme jakiegos pana pijaka (od takich z daleka) tylko małą firme w znaczeniu nie wielki moloch i taką która sprowadza sprawdzone marki. Zaraz mnie tu zabiją ale uwazam, ze to nie temat dla kobiet.

Ognik 777 rudy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 06 paź 2022, 10:41
Re: Drzwi zewnętrzne - KMT, Delta czy Gerda - jakie wybrać?

autor: Ognik 777 rudy » 24 lut 2023, 15:52

Gerda - Thermo Prime
Delta - Exclusive lub Perfect


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości

Gotowe projekty domów