wodomierz się kręci cały czas

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Matifcb
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:40
wodomierz się kręci cały czas

autor: Matifcb » 20 lut 2023, 22:58

Witam.
Mieszkam w domu jednorodzinnym. Co dwa miesiące przychodzi Pan od wodomierzy i sprawdza licznik i na podstawie zużycia wystawia mi paragon do zapłaty. Przez dwa miesiące zużywamy, jak do tej pory, około 20 m3 wody. Wychodzi, że dziennie około 0,33 m3. Ostatnio jak był wyszło 40 m3. Zacząłem obserwować licznik i widzę że nawet w nocy, jak nikt nie używa (w dzień tak samo krany pozamykane, toalety posprawdzane) ciągle się kręci licznik. Do domu w garażu mam pociągniętą jedna rurę z zimną wodą do domu i idzie ona przez kotłownie różnymi drogami do poszczególnych pomieszczeń. Ciepła woda jest w 200 L zbiorniku, który ogrzewany jest przez pompę ciepła.

10 cm nad licznikiem i pod (czyli fachowo mówiąc, przed i za licznikiem) mam zawory do zamknięcia. Jak zamknę jeden czy drugi licznik się nie kręci, ale jak tylko oba są otwarte, to kręci się powoli, ale jednak. Przez godzinę jak zrobiłem zdjęcie gdzie nikt nawet nie zużył kropli wody na liczniku nabiło prawie 0,02 m3. Zdjęcia z 21:05 i 22:07 poniżej. Policzyłem, że jakbym nie używał wody i po 60 dniach sprawdził licznik, to z taką prędkością zeszło by prawie 30 m3 (24 godziny x 60 dni x 0,02 m3).

rossa35
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2023, 13:27
Re: wodomierz się kręci cały czas

autor: rossa35 » 22 maja 2023, 13:40

Kiedyś widziałem podobny przypadek z tymi samymi objawami. W tym przypadku para mieszkała w pobliżu myjni samochodowej i coś wysysało wodę z ich wodociągu, a następnie ciśnienie powracające sekundę lub dwie później przepychało wodę przez licznik, nawet jeśli żaden nie był używany https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ . Musisz zadzwonić do swojej firmy wodociągowej, aby mogli wyszukać źródło przepływu zwrotnego, i musisz wezwać hydraulika, aby zainstalował urządzenie zapobiegające przepływowi zwrotnemu na magistrali wodociągowej, aby chronić wodę przed potencjalnym zanieczyszczeniem.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów