Jak zakryc szczelinę między ścianą a kominem

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Jesper
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2023, 22:11
Jak zakryc szczelinę między ścianą a kominem

autor: Jesper » 25 sty 2023, 22:27

Na nieużytkowym poddaszu pomiędzy kominem a ścianą mam niezbyt urodziwą szczelinę o szerokości ok 30cm. Chciłbym ja zakryć płytą GK i pytanie jak to najprościej zrobić - czy mogę zamocować profile od wewnątrz szczeliny do komina i ściany, a potem zlicować płytę gk z płaszczyzną komina? Jak wtedy powinno się mocować profil do komina bo wiercić to chyba nie można? Czy może powinienem całość komina obudować płytami?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jak zakryc szczelinę między ścianą a kominem

autor: Interno » 26 sty 2023, 10:24

Można to zrobić bez profili, na klejonych paskach z płyty gipsowej, poliuretanowej.

Jesper
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2023, 22:11
Re: Jak zakryc szczelinę między ścianą a kominem

autor: Jesper » 26 sty 2023, 11:35

Interno pisze:Można to zrobić bez profili, na klejonych paskach z płyty gipsowej, poliuretanowej.


Mógłbyś powiedzieć coś więcej? Jak takie płyty zamocować? Wtedy oklejam tym komin?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jak zakryc szczelinę między ścianą a kominem

autor: Interno » 26 sty 2023, 22:39

Zamiast profili używamy pasków płyty GK lub budowlana np. Ultramen i na klej kleimy do komina i ściany da się zrobić nawet stężenia poziome, potem pasek 30 cm, taśma na połączenia i szpachlowanie.
Czy oklejać komin płytami ? nie wiem czy jest to potrzebne i zasadne, nie wiem co za komin, jaka faktura tynku itd.
Pisałeś o szczelinie a teraz już cały komin chcesz oklejać.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jak zakryc szczelinę między ścianą a kominem

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 28 sty 2023, 22:32

Szanowny Panie.
można wykonać konstrukcję z profili aluminiowych i zapłytować komin (pamiętając o umieszczeniu wełny mineralnej). Innym rozwiązaniem jest przykręcenie profili tylko do ściany (w jednej linii z kominem), a następnie naklejenie płyt. Płyta od strony komina powinna być przyklejona na elastyczny klej gipsowy, a od strony profilu przykręcona na wkręty. 


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Omgili [Crawler] i 31 gości

Gotowe projekty domów