Wilgoć w pokoju

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

TomekPmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2022, 20:51
Wilgoć w pokoju

autor: TomekPmi » 27 gru 2022, 21:28

Witam wszystkich forumowiczów.
Na początku przepraszam za chaotycznie napisany post, ale nie wiem jak to wszystko prosto ubrać w słowa.
Mam problem z wilgocią pojawiającą się w narożniku pokoju. Mieszkanie jest na ostatnim, pierwszym piętrze. Sufit podwieszany, od strony poddasza podopychałem wełny mineralnej bo były kilku, kilkunasto centymetrowe przerwy między ścianą a belką stropową. W oknie zamontowany wywietrznik, ogrzewanie elektryczne (piec akumulacyjny) + klimatyzacja.
Na oknie rano dużo wody (szczególnie gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 5 stopni).
Zastanawiam się czy nie zrobić zabudowy z gips kartonu nad oknem by zakryć też ten narożnik i oprócz montażu oświetlenia punktowego nie zamontować np. w środku wentylatora od pc i w zabudowie zrobić choćby małe kratki wentylacyjne z obu końców i wymusić ruch powietrza. Piec akumulacyjny stoi pod oknem, jego nawiew skierowany jest tylko na przód. W narożniku gdzie wychodzi wilgoć stoi też narożnik, a pokój jest mało ustawny i za bardzo nie ma możliwości inaczej poprzestawiać. Postaram się dołączyć zdjęcia

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wilgoć w pokoju

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 sty 2023, 5:36

Jeżeli wilgoć nasila się w okresie grzewczym to wina wentylacji, jest nieskuteczna, trzeba zrobić wentylację z odzyskiem ciepła (tak najtaniej ) Jeżeli nasila się po opadach to gdzieś jest nieszczelność.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów