Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: Redakcja » 22 paź 2018, 10:49

Klinkierowe wykończenia fasad, wnętrz i detali są obecnie najpowszechniej stosowane. Są popularne zarówno w odrestaurowywanych budynkach zabytkowych.. Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH >>
Redakcja

allegb
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2018, 10:48
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: allegb » 22 paź 2018, 10:49

Słyszałem, że jest nietrwały, to prawda?

allegb
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 paź 2018, 10:48
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: allegb » 28 lis 2018, 15:56

Już się zorientowałem. Tak, system klinkierowy Elastolith nie jest trwałym klinkierem. Jest to imitacja klinkieru, radzę nie kupowac takich zamienników.

xrenus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2020, 6:13
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: xrenus » 06 lip 2020, 6:16

Nie mogę polecić klinkieru elastycznego, naoglądałam się różnych testów przed podjęciem decyzji i zdecydowanie klinkier tradycyjny ma więcej plusów https://www.youtube.com/watch?v=JDdTawm-b_Q, polecam zainteresowanym.

janthomas
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2021, 13:04
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: janthomas » 29 lip 2021, 13:07

xrenus ten test jest śmieszny i nieadekwatny. Nie wiadomo jaki produkt jest testowany, brak marki, technologii itd. A tego jest troche na rynku. Jeżeli system od Elastolith byłby nietrwały to czemu 10 lat jest na elewacji EC1 w Łodzi? I nic się z nim nie dzieje?

kosier
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:17
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: kosier » 18 sie 2021, 15:08

EC1 w Łodzi wygląda rewelacyjnie. Nic się nie dzieje. A renowacja była robiona w 2010 roku, więc trochę czasu już upłynęło. Ponad 10 lat. Każdy moze podjechać i sobie zobaczyć jak prezentują się budynki. I nie tylko po to :) Samo centrum jest bardzo fajne i warto zwiedzić.

scesny
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 sie 2021, 8:58
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: scesny » 13 wrz 2021, 9:29

System jest fajny. Kolorystycznie można go dobrać właściwie do każdej elewacji. I nie ma się co obawiać jego trwałości, bo jest u nas sporo realizacji, które mają już kilka lat. I nic się z nimi nie dzieje.

jacekb90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: jacekb90 » 20 wrz 2021, 20:56

Widziałem elewacje zrobione tym systemem we Wrocławiu. Wyglądało to całkiem fajnie, naturalnie. I osiedle, na którym to było zrobione, nie było nowe. Jak można znaleźć na ich stronie i na FB, to mają całkiem sporo zrealizowanych elewacji, z wykorzystaniem tych płytek. Raczej nie spadają, nie niszczą się same z siebie. Przykład z EC1 pokazuje, że to trwałe rozwiązanie. Ciekawe jak wygląda najstarsza ich konstrukcja w Holandii. Ile lat ma.

Azamag
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2015, 19:54
Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: Azamag » 23 lip 2022, 16:41

Świetna płytka, a do tego porady sposobu montażu można bardzo pomocne. Można też obejrzeć filmik instruktażowy na stronie producenta co jest dużym ułatwieniem. Podoba mi się w płytce Elatolith to, że jest ręcznie robiona bo efekt wychodzi bardzo naturalnie, a do tego ogrom kolorystyki w jakiej jest dostępna pozwala na wyczarowanie wnętrza marzeń.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: Kacper Biały » 02 lis 2022, 15:26

Nie polecam takiej imitacji. Strata czasu i kasy, nietrwały materiał

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Holenderski system klinkierowy ELASTOLITH

autor: tureqt0 » 27 gru 2022, 20:55

Kacper Biały pisze:Nie polecam takiej imitacji. Strata czasu i kasy, nietrwały materiał


Na rynku jest juz kilka materiałów w tej kategorii. I ciężko tak wrzucać wszystko do jednego wora. Są produkty beznadziejne i te lepsze. Prekursorem i cały czas najlepszą jakość oferuje tu już wspomniany holenderski system Elastolith. Jakby nie był tak dobry, to by nie był stosowany na budynkach użyteczności publicznej, czy tam, gdzie są wymagania np. konserwatora. Wspomniany C1 to taki przykład i budynek obecnie użyteczności publicznej i odnawiany pod nadzorem konserwatora. I jak na razie stoi 12 lat z elewacją w tym systemie i nic się nie dzieje. Z tego co wiem, to była jakaś polska firma, która robiła podobny produkt, ale jakościowo było to gorsze. Czy jest więcej firm/produktów w tej kategorii? Pewnie tak.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów