Grunt do farb lateksowych użyty błędnie do zagruntowania pod tynk silikonowy!

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

goldi84
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2022, 22:51
Grunt do farb lateksowych użyty błędnie do zagruntowania pod tynk silikonowy!

autor: goldi84 » 02 gru 2022, 22:52

Partacze, którzy niestety wykonują u mnie elewację pomylili się i zamiast gruntu pod tynk silikonowy pomalowali mi pół domu gruntem pod farby ceramiczne i lateksowe Magnat.

Czym to grozi?
Jak usunąć taki grunt pod farby wewnętrzne skutecznie i jak najmniej uszkadzając styropian, siatkę i klej poniżej? Póki co kazałem im ścierać go papierem ściernym lub szlifierką, ale nie wiem, ile uda się faktycznie usunąć tą metodą grunt?

Najchętniej kazałbym im zeszlifować to do czystego kleju do siatki, uzupełnić i wyrównać ubytki świeżym klejem, a potem zagruntować ponownie poprawnym środkiem. Jeśli nie uda się zejść tak głęboko, czym ponownie zagruntować warstwę kleju do siatki nadal częściowo zagruntowaną pod farby ścienne do wewnątrz? I jak będzie się na czymś takim trzymał tynk silikonowy potem?

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Grunt do farb lateksowych użyty błędnie do zagruntowania pod tynk silikonowy!

autor: Baks » 21 gru 2022, 9:36

Spróbuj ręczną szlifierką do gipsu typu Tresnar 7295. Drobny papier lub siatka i powinno sprawnie zbierać grunt ze ścian.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów