Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Tomek320 » 03 lut 2021, 23:57

Mi bardzo podoba się imperata red dragon, która wygląda o tak: Imperata cylindryczna 'Red Baron' (Imperata cylindrica). Piękna roślina i moim zdaniem idealnie pasuje do każdego ogrodu.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: tetate » 16 mar 2021, 8:45

Krzewuszka, tawuly, jadminowce, tamaryszki, azalie, bzy miniatury, hibiskusy bylinowe, rododendronow, zylistki, derenie, budleje, forsycje, migdałki, mahony i wiele innych.

Zresztą polecam poczytać sobie o poszczególnych krzewach oraz o tym jakie mają wymagania, bo rozne krzewy lubią rozne stanowiska oraz gleby ;) Ewentualnie skonsultować się z kimś ze szkółki Niemczewscy.

W Krakowie w tej szkółce jest spory wybór.

sochaarek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 26 paź 2020, 8:38
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: sochaarek » 07 kwie 2021, 10:02

Ja mam drzewka przy domu jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia i korzystałem z oferty Szkółka Drzewek Owocowych Andrzej Wałęga. Znajomy, który prowadzi sady jabłkowe mi ich podpowiedział i faktycznie wybór był dobry. Drzewka się bardzo dobrze i szybko przyjęły, cenowo wypadło to również ok i szybko pojawiły się pierwsze owoce.

rafaello090
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2021, 12:19
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: rafaello090 » 12 kwie 2021, 10:32

Ostatnio zakupiłem rośliny ozdobne wieloletnie do ogrodu w sklepie internetowym. Jest to fajna opcja na zdobycie ciekawych i różnorodnych sadzonek. Martwiłem się dostawą, ale sadzonki przyszły bezpiecznie zapakowane przesyłką kurierską.

maarcineczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2021, 8:13
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: maarcineczek » 28 maja 2021, 9:42

U mojej babci w ogrodzie kwitły między innymi tulipany, żonkile, irysy, konwalie, róże i przebiśniegi. Z krzewów był tylko bukszpan. Do ogrodu polecam palenisko. W 100% zastępuje tradycyjne ognisko. Pieczenie kiełbasek nad ogniem to fajna sprawa i super sposób na spędzanie wspólnie czasu. Szczerze polecam!!!

Norek77
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:09
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Norek77 » 24 lis 2021, 6:16

Wybór roślin to kwestia gustu.

Zenon42
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2021, 8:55
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Zenon42 » 26 lis 2021, 13:44

Z jakich środków ochrony korzystacie w przypadku Waszych roślin?

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Złotowłosa » 14 lut 2022, 13:51

Dla mnie hortensje są cudowne, wspaniałe odmiany, szczególnie lubię białe lub białe z ocieniem różu , niekoniecznie okrągłe . Można je suszyć i mieć w wazonie cały rok - ja zrywam na różnych etapach kwitnienia żeby mieć różne odcienie.Ucięte gałązki zawijam luźno w papier i wieszam kwiatem w dół w ciemnym miejscu. Poza tym pomimo tego, ze są bardzo dekoracyjne, nie należa do bardzo wymagających roślin, tak więc poradzi sobie z nimi nawet osoba, która w temacie ogrodnictwa jest początkująca :) Zerknij sobie na hortensje, znajdziesz wiele odmian.
Obrazek

FARTYLKA99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 20 sie 2018, 11:02
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: FARTYLKA99 » 16 sie 2022, 19:10

też się zastanawiam nad zakupem drzewek w przyszłym roku... najbardziej mi zależy na śliwach owocowych albo gruszach, ktoś coś ?

sofia11
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2020, 10:15
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: sofia11 » 20 sie 2022, 21:26

Wysokiej jakości drzewa i krzewy ozdobne znajdziesz w szkółka Bor. Według mnie to najlepsza szkółka krzewów ozdobnych w Polsce. Zobacz sobie! My chyba zamówimy tam m.in tuje do naszego ogrodu. Początkowo chcielismy kupić je w centrum ogrodniczym niedaleko domu, ale ich tuje są w opłakanym stanie i boję się, że się nie przyjmą.

Klaudia94
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2022, 17:26
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Klaudia94 » 23 sie 2022, 12:03

Myślę, że warto znaleźć dobry sklep z sadzonkami w którym będzie duży wybór. Ja zdecydowałam się na kilka krzaków borówki i drzewka owocowe jabłonki i czereśnie :)

szpachla
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:22
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: szpachla » 06 wrz 2022, 19:12

Polecam w pierwszej kolejności szukać w szkółkach roślin jak na przykład w szkółce Bór z Boleścic. W takich miejscach mają ładne, zdrowe i zadbane rośliny. W szkółkach dbają o rośliny o wiele lepiej, szczególnie jeśli chodzi o krzewy i drzewka, które bez problemu się przyjmują.

maciekh1
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2018, 9:29
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: maciekh1 » 26 wrz 2022, 11:05

tu masz kilka przykladowych aranżacji roslin w ogrodzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://gunneraogrody.pl/ogrody/
wg mnie lepiej sadzic niskie rosliny, kwiaty bylinowe, rododendrony, cos wytrzymalego na susze bo z wodą bedzie problem w najblizszych latach

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: Kayac » 14 lis 2022, 14:27

Koło domu warto mieć drzewa, które nie są łamliwe i nie brudzą (jak chociażby brzoza- która brudzi). To nie krzaczek, który można przesadzić. To coś na lata.

Polecam również krzewy owocowe, obecnie owoce są drogie. I dobre jest miec własne ekologiczne w ogrodzie ;)

W Polskich warunkach świetnie się sprawdza uprawa borówki amerykańskiej

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu?

autor: animka » 29 lis 2022, 12:30

Poczekaj już z sadzeniem, bo nie wiem jak u was, ale u mnie przed domem ziemia już zamarznięta i twarda. Zaplanuj sobie już coś na wiosnę. Możesz przeglądnąć ofertę szkółek, jak w Szkółka Bór i wybrać co najbardziej bezie pasować do twojego ogrodu. Do wiosny jeszcze sporo czasu także nie śpiesz się nawet jak trzeba to wszystko sobie rozrysuj wtedy łatwiej poukładać myśli :)


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów