Bezpieczny montaż lustra

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

akl
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2021, 9:54
Bezpieczny montaż lustra

autor: akl » 04 lis 2022, 20:04

W przedpokoju w moim mieszkaniu wisi (wisiało) lustro. Lustro było zamontowane na wkrętach i wkładało się je w dziurkę w kształcie kłódki, dokładnie takiej jak na zdjęciu:

Obrazek

Nie było z tym większych problemów gdy lustro po prostu wisiało, ale w sytuacji gdy ktoś je ruszył nie było już tak kolorowo i niedawno spadło mi z jednego wkręta, trzymając się tylko na drugim. Szukam rozwiązania, które pozwoli mi zamontować te lustro tak, żeby było ono bezpieczniejsze. Z uwagi na małe dziecko, które lubi do tego lustra podchodzić boję się o jego bezpieczeństwo. Dlatego chciałbym zmienić sposób mocowania na taki, żeby nie dało się go tak łatwo ściągnąć. Jestem w stanie dostać się do otworów lustra od góry, więc myślałem czy tam nie dałoby się założyć jakiejś blokady. Próbowałem zamontować je na haczykach, ale niestety te które udało mi się kupić są zbyt długie aby zamontować na nich lustro, a krótsze będą miały podobny problem gdy lustro się zachwieje od boku.

Czy macie jakieś sugestie co można zrobić w tym przypadku? Jak zabezpieczyć to lustro, najlepiej w taki sposób, aby ściągnięcie go było możliwe jedynie po zdjęciu blokad od góry? Są takie haczyki?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Bezpieczny montaż lustra

autor: Interno » 05 lis 2022, 10:43

Jak duża to tafla szkła i jakiej grubości ?.
To mocowanie ze zdjęcia to blacha przyklejona do tafli szkła a wysokość haczyka jest ograniczona otworem w blasze ?.
Na dole lustra są dystanse grubością dopasowane do blachy z mocowaniami ?.

akl
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2021, 9:54
Re: Bezpieczny montaż lustra

autor: akl » 06 lis 2022, 18:26

Nie wiem jakiej grubości jest tafla szkła, samo lustro ma 40 x 160 cm. Jedyne mocowania lustra są na górze widoczne na zdjęciu, nic poza tym.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Bezpieczny montaż lustra

autor: Baks » 21 gru 2022, 9:40

A gdybyś boczne i dolne krawędzie podkleił piankową taśmą dwustronną? 3m, Tesa, Ega itd. mają dość mocne te taśmy i często wystarczy je jedynie podgrzać opalarką, żeby odkleić bez uszkadzania powierzchni do których były przyklejone. Według mnie takie rozwiązanie będzie najprostsze i zabezpieczy lustro przed nieumyślnym przesunięciem go.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów