a co z węglem?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

norbis
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2022, 10:47
a co z węglem?

autor: norbis » 26 paź 2022, 12:45

Czy są tu ludzie, którzy kupili już węgiel ale od prywatnej firmy co sprawdziła go z zagranicy z dobrego kierunku? Myślę tu o tych co wcześniej kupowały węgiel nie z Rosji i nadal mają kontrakty, pewnie nie za wiele ich jest ale pewnie są. Chciałem zapytać o jakość tego węgla i parametry?
Na rządowy węgiel w cenie tysiąca złotych nie mam co liczyć a jak zauważyłem firmy wcześniej handlujące rosyjskim węglem zamknięte na spust, bez oznak życia, czyli po interesie. Dajcie znać czy kupiliście, w jakiej cenie i czy spalanie jest w porządku

jarosed
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2019, 12:35
Re: a co z węglem?

autor: jarosed » 28 paź 2022, 9:47

Oczywiście, że są. Kupiłem oczywiście mniej i będę oszczędzał bo przy takich cenach inaczej się nie da. Kupiłem w sklepie internetowym sztygar.pl, prowadzi to firma która nigdy nie splamiła się węglem z Rosji. Zawsze mają inny kierunek wcześniej Kolumbia, teraz Kazachstan, USA. Kupuje od lat, czasem mają wahnięcia jakości ale wiadomo każde ziarno nie może być idealne. Ważne że trzymają kalorykę – wysoką jak na warunki polskiego węgla bo mają 28-26 MJ/kg – mają wszystkie papiery badania i certyfikaty jakości. Węgiel czysty i przesiany, z wilgotnością różnie ale jak coś to otwieram worek dzień przed wsypaniem i już. Sprzedają też w leroy merlin. To oczywiście sztygar ultra od firmy multienergetycznej synergio. Wole zapłacić więcej i uniknąć tych cyrków w składach czy pgg, kto ma na to zdrowie. Dobre paliwo zawsze się obroni


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości

Gotowe projekty domów