Nie-Opłacalność fotowoltaiki

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: Nie-Opłacalność fotowoltaiki

autor: tureqt0 » 25 paź 2022, 18:38

ikornel275 pisze:Warto zainwestować w magazyn energii o on jest odpowiedzialny za magazynowanie nadwyżek energii wyprodukowanych przez elektrownie sieciową. To jest opłacalne zwłaszcza w tych czasach gdzie gaz jest naprawdę drogi.


Chyba jeszcze nie. Magazyn energii to raczej koszt prawie całej instalacji paneli PV. Ja tam wole poczekać aż stanieje to. Poprosiłem gostka z Hymona, co robił mi projekt, by uwzględniono właśnie wypust na przyszłe podłączenie pod magazyn. I chyba obecnie to jedyna sensowna metoda. Przygotować instalację pod przyszłe dołożenie. Ale teraz to jeszcze nie warto. Fajnie by było mieć samowystarczalny dom, odcięty od sieci, ale to jeszcze nierealne marzenie.

adamgorka
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2022, 14:49
Re: Nie-Opłacalność fotowoltaiki

autor: adamgorka » 27 mar 2024, 9:21

Instalacjami fotowoltaicznymi w okolicach Łodzi zajmuje się ZOOM Energia sp. z o.o. W ich ofercie znajdują się panele słoneczne dla domu, przedsiębiorstwa, gospodarstw rolnych, instytucji publicznych, ale także pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne, instalacje elektryczne oraz hydrauliczne. Dodatkowo odpowiadają za badanie paneli kamerą termowizyjną, co pozwala na prawidłową ocenę wydajności technologii.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów