Ocieplenie drzwi

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Promo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2022, 19:22
Ocieplenie drzwi

autor: Promo » 16 wrz 2022, 19:26

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie ocieplania drzwi. Niedawno wprowadzilem się do nowego mieszkania. Jest to pierwsze piętro więc drzwi od mieszkania wychodzą bezpośrednio na klatkę schodową co nie zmienia faktu że dość z nich piz.... Są to drzwi jakieś dolnych lotów raczej, metalowe i jak pukam to wydają się puste w środku i chciałbym je jakoś ocieplić (opał drogi więc trzeba szukać oszczędności , takie realia), na nowe drzwi póki co mnie nie stać bo inne wydatki. Więc nie wiem czy ktoś kiedyś np próbował takie drzwi rozmontować i np wypełnić je jaka pianka w stylu Izoplus albo styropianem ? Jestem otwarty na propozycje. Wiem że są jakieś obicia do drzwi z eko skóry itp ale poczytałem i ponoć średnio się to sprawdza.. oczywiście uszczelki też dam.dzięki z góry za odpowiedzi

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Ocieplenie drzwi

autor: mazwoj » 15 paź 2022, 8:01

Narobisz się a efektu nie zobaczysz. O kosztach już nie wspomnę. Polecam Ci najpierw sprawdzić czy drzwi masz wyregulowane. Do bloku nie trzeba nie wiadomo jakiej konstrukcji. Ważne aby były szczelne. Wsadź sobie kartkę papieru między skrzydło a ościeżnicę tak aby przechodziła kartka przez uszczelkę. Zamknij skrzydło i wyciągnij kartkę. Powinna iść z wyraźnym oporem. Sprawdź po całym obwodzie. Wszędzie powinien być mocny opór.

A co do drzwi - jeśli mają liche wypełnienie to niewiele zdziałasz. Polecam wymianę za jakiś czas. Do bloku możesz kupić niedrogie ale fajne drzwi płytowe typu Herse czy Forteca z Erkado albo Enter z DRE. Popatrz aby była tam uszczelka opadająca na próg.
Dodatkowo szukaj drzwi takich co podejdą Ci rozmiarem, bo w blokach często jest trochę węziej. Przyda się tutaj rozmiar "N" czyli np. 90N jest węższe o 40mm (zależnie od producenta i drzwi) od standardowych 90 u tegoż producenta. W/w Erkado ma takie coś. Dobra opcja, bo nie ma dopłat, a montaż sporo tańszy masz.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości

Gotowe projekty domów