Wybór kotła dwufunkcyjnego

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

oman
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:34
Wybór kotła dwufunkcyjnego

autor: oman » 22 wrz 2008, 21:47

Jestem na etapie wymiany kotła CO w mieszkaniu, w tej chwili mam stary kocioł dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania firmy termet, ma już chyba z dobre 10 lat i chyba nie najlepiej z jego wydajnością.
Mieszkanie w starym budownictwie, grube mury 50cm, metraż 93m^2, wysokość 3m. Pytanie jaki kocioł dwufunkcyjny wybrać do takiego mieszkania.
Przeglądałem różne kotły i wstępnie chciałbym kupić kocioł firmy Vaillant, na razie mój wybór padł na kocioł Vaillant VUW atmoTEC pro 240-3, czy taki kocioł to dobry wybór jak na moje potrzeby?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 22 wrz 2008, 22:52

A jak tam z nawiewem powietrza do spalania?Sąd ów kociołek brał to powietrze?Z pomieszczenia?
Jeśli tak,to czy nie warto wybrać wersję Turbo?
adam

oman
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:34

autor: oman » 23 wrz 2008, 23:58

adamis pisze:A jak tam z nawiewem powietrza do spalania?Sąd ów kociołek brał to powietrze?Z pomieszczenia?
Jeśli tak,to czy nie warto wybrać wersję Turbo?

Tak, powietrze było (jest) brane z pomieszczenia.

Wersja turbo to jak rozumiem kocioł turboTEC VUW plus 202-5? Jak rozumiem różnica tyczy się tego, iż ten kocioł jest z zamkniętą komorą spalania? Pytanie czy faktycznie opłaca się dorzucić ten 1000zł do tego modelu? Nie wiem też czy poprowadzenie dodatkowych rur wentylacyjnych do pieca nie będzie problemem... Czy różnica pomiędzy tymi modelami jest faktycznie istotna? Bo szczerze mówiąc zależy mi również na małych kosztach.

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28

autor: czajnik » 24 wrz 2008, 8:12

oman pisze:Pytanie czy faktycznie opłaca się dorzucić ten 1000zł do tego modelu?


Nie wahaj się. Dorzuć.

oman pisze:czy poprowadzenie dodatkowych rur wentylacyjnych do pieca nie będzie problemem...


Nie będzie problemem, poza oczywiście dodatkowymi kosztami. Musisz dokupić zestaw powietrzno-spalinowy, który poprowadzisz istniejącym przewodem.

oman pisze:Czy różnica pomiędzy tymi modelami jest faktycznie istotna? Bo szczerze mówiąc zależy mi również na małych kosztach.


Różnica jest zasadnicza. Pierwszy ma otwartą, a drugi zamkniętą komorę spalania. Zupełnie inne wymagania techniczno-budowlane i p.poż . oraz zupełnie inny poziom bezpieczeństwa instalacji gazowej dla Ciebie, jako użytkownika.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów