Wianie ze ścian

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Poli1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2022, 19:33
Wianie ze ścian

autor: Poli1994 » 04 paź 2022, 19:49

Dzień dobry,
zmagam się z problemem w mieszkaniu które odebrałem w maju 2021 roku w stanie deweloperskim. Wprowadziłem się do niego w grudniu 2021 i od razu po wprowadzeniu zauważyłem problem wiania ze ścian. Początkowo myślałem że wianie odczuwalne jest tylko z gniazdek i sterowników do rolet natomiast po kilku dniach użytkowania mieszkania zauważyłem, że zimne powietrze wieje również spod parapetu, listwy przypodłogowej itd., w skrócie z każdego możliwego otworu w ścianie. Zgłosiłem problem deweloperowi natomiast do tej pory nie określili źródła problemu a jako metodę eliminacji deweloper proponuję rozwiązania maskujące takie jak np. zapianowanie gniazdek pianą uszczelniającą lub montaż sznura dylatacyjnego. Deweloper w pewnym momencie całkowicie zaczął lekceważyć problem nie odpisując już nawet na moje pisma. Skontaktowałem się z prawnikiem, który wystosował wezwanie przed sądowe wzywające do usunięcia usterki. Deweloper odpowiedział na to wezwanie przyznając, że dotychczasowe działania nie usunęły usterki i zaproponował sprawdzenie wentylacji które nie wykazało żadnych anomalii.
Zastanawiam się jakie kroki powinienem podjąć ponieważ straciłem już nadzieję na dobrowolne usunięcie wady. Czy właściwym krokiem będzie uzyskanie ekspertyzy budowlanej i skierowaniem sprawy do sądu ?

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Wianie ze ścian

autor: Domores » 05 paź 2022, 11:52

Gniazdka są w ścianie z k-g?
Pod parapetem masz jakieś widoczne dziury?

Poli1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2022, 19:33
Re: Wianie ze ścian

autor: Poli1994 » 05 paź 2022, 13:28

Pisząc o ścianie z -g masz na myśli karton-gips ? Jeśli tak to nie mam nic takiego. Jest to sam sylikat. Nie ma żadnych widocznych dziur. Podczas próby montażu sznura dylatacyjnego o którym pisałem, konieczny był demontaż listwy przypodłogowej. Jest ona przymocowana do ściana na stelarzu, który ma co kilkanaście centymetrów otwory w ścianie. Z każdego otworu montażowego również wiało na co zwrócił nawet uwagę pracownik wysłany przez dewelopera.

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 597
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Wianie ze ścian

autor: Om3k » 06 paź 2022, 10:54

@Poli1994

Czy wiesz może z jakiego materiału zostały wykonane ściany nośne oraz czy do murowania zastosowano pianę?

Poli1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2022, 19:33
Re: Wianie ze ścian

autor: Poli1994 » 06 paź 2022, 13:10

Wiem jedynie, że ściany zbudowane są z sylikatów. O pianie przy murowaniu nic nie wiem.

BaileyDaugherty
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2022, 2:34
Re: Wianie ze ścian

autor: BaileyDaugherty » 27 lip 2023, 4:25

Czy możesz mi powiedzieć, czy do budowy ścian nośnych użyto pianki?  


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów