Dlaczego algorytmy Google nie są jawne?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Witoldmax
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2022, 22:48
Dlaczego algorytmy Google nie są jawne?

autor: Witoldmax » 02 paź 2022, 21:35

Przecież od tego, jak boty wyszukiwarki ocenią daną stronę, zależy dalsze funkcjonowanie wielu biznesów. Może to przesada, ale chcą zaznaczyć swoją obecność w internecie trzeba postępować trochę tak, jakby się chciało rozliczać z fiskusem według utajnionych paragrafów... No paranoja!
A nie wydaje mi się, żeby ujawnienie algorytmów spowodowało, że Google zniknęłoby z rynku przez nadmiar konkurencji. Są już zbyt duzi, by upaść :zalamka: A przecież specjaliści SEO wiedzą o nich znacznie więcej, niż wynikałoby to z podręcznika dla webmasterów. Piszą w wielu miejscach, że różne agencje same testują różne rozwiązania, np. PageRank - oficjalnie ma być nieużywany, ale okazuje się że reputacja stron nadal ma znaczenie, choćby przy wartościowaniu linków ;>

dondiablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2021, 12:58
Re: Dlaczego algorytmy Google nie są jawne?

autor: dondiablo » 31 sty 2023, 15:17

Wydaje mi się, że ma to związek z tym, że twórcy Google pierwotnie nie liczyli na to, że ludzie będą sztucznie zwiększać ruch na stronach. Ponadto, jeśli google upubliczni algorytmy google, to po prostu przestaną działać. Przecież jeśli wszyscy wiedzą, jak coś działa, to traci swoją skuteczność. To właściwie dlatego tak trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć dobrą firmę SEO, która pomoże w promocji strony internetowej. Ja osobiście musiałem korzystać z usług agencjamarketingowej, zobacz.
Wykonali całkiem dobrą robotę, ale trochę spóźnili się z terminem. Nie jest to jednak krytyczne, biorąc pod uwagę efekt końcowy, jaki uzyskałem.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów