węgiel z kazachstanu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Mariner
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2021, 9:57
węgiel z kazachstanu

autor: Mariner » 28 wrz 2022, 12:38

Podobno polska energetyka i rząd sprowadzają węgiel z bardzo egzotycznych kierunków typu Indonezja czy RPA i jakość tego węgla jest co tu dużo pisać słaba. Ostatnio usłyszałem od gościa z dużą wiedza na temat surowców że węgiel z Kazachstanu ma dobre parametry. Ma jedne z najlepszych parametrów, szczególnie moc opałową. Czy w ogóle do Polski jest sprowadzany ten węgiel? Kto może mieć go w sprzedaży?

jarodaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2020, 15:04
Re: węgiel z kazachstanu

autor: jarodaro » 30 wrz 2022, 10:33

Też czytałem, że ogólnie miał z odrobiną kostki którą trzeba wcześniej odsiać, jakieś 20% wszystkiego to węgiel zdatny do spalania. Złe powietrze da nam się w sezonie grzewczym we znaki. Dokładnie tak jak piszesz, kazachski jest dobry i niewiele firm w Polsce ma kontakty i kontrakty na dostawę. Dodam, że transport też jest teraz mega utrudniony, ze względu na wojnę i wykluczenie Białorusi. Akurat mam dobrą i sprawdzona informację. Aktualnie firma Synergio sprowadza ten węgiel do nas. Ich opał nazywa się Sztygar Ultra – wysokokaloryczny, czysty, czyli bez miału i kamienia. Oczywiście za taki towar trzeba jednak odpowiednio zapłacić. Tydzień temu kupiłem 2 tony – bez kolejek stania w ogonku i loterii na ppg. Można kilka worków kupić też np. w Leroy Merlin nawet widziałem wczoraj, zę go reklamują na Polsacie. Dobra jakość nie zawiedziesz się. Synergio ogólnie stawia na energię ogólnie zarówno konwencjonalna -surowce ale i oze. Możliwe ze niedługo się zdecyduje i zamontują mi powietrzna pompę ciepła. :mrgreen:


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości

Gotowe projekty domów