Wymiana okien a zgoda małej wspólnoty

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

paaweu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2022, 18:56
Wymiana okien a zgoda małej wspólnoty

autor: paaweu » 27 wrz 2022, 19:02

Cześć,
Pisze do Was z pytaniem bo czytam różne opinie w internecie i niestety nie znalazłem odpowiedzi.
W budynku mamy małą wspólnotę mieszkaniową. Chciałbym wymienić 2 okna, jedno duże z klasycznego okna podzielonego na 6 na okno przesuwne (wiem o barierce) i drugie okno na ok o balkonowe.
Otwory pozostaną te same, okna zostaną wykonane przez ta sama firmę, w tym samym kolorze itp. Zmieni się jedynie podział okna. Czy w związku z tym muszę mieć zgodę mieszkańców na taką wymianę czy jako „właściciel” okien mogę je wymienić z zachowaniem koloru itd? Jest możliwość demontażu do środka wiec elewacja pozostanie nienaruszona.
Pozdrawiam

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wymiana okien a zgoda małej wspólnoty

autor: Interno » 28 wrz 2022, 9:12

paaweu pisze: Zmieni się jedynie podział okna.

Potrzebna zgoda wspólnoty.
Choć znam przypadki, gdzie dokonano wymiany okien z innym podziałem i nikt nie reagował.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów