Szukam pomocy prawnej - wycięcie izolacji akustycznej mieszkania nade mną

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

sibislaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2022, 6:32
Szukam pomocy prawnej - wycięcie izolacji akustycznej mieszkania nade mną

autor: sibislaw » 18 wrz 2022, 11:18

Dzień dobry,
sąsiad nade mną w czasie niezgłoszonego remontu wyciął styropian spod wylewki i dał sam beton na płyte stropową (wielka płyta, system szczeciński, 14cm strop). Rezultat ? U mnie wszystko słychać z mieszkania powyżej. Jestem po pismach do spółdzielni i PINB - rezultat jest żaden.

Szukam pomocy fachowca (prawnika/rady prawnego/inspektora budowlanego) który przeanalizowałby te pisma i powiedział czy jedyne co mi zostało to pozew cywilny, ponieważ mam wrażenie że instytucje do których pisałem starają się zbyć temat i odsyłają do siebie nawzajem.

Miejsce - Warszawa.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Szukam pomocy prawnej - wycięcie izolacji akustycznej mieszkania nade mną

autor: Interno » 18 wrz 2022, 18:51

sibislaw pisze:
1. sąsiad nade mną w czasie niezgłoszonego remontu wyciął styropian spod wylewki i dał sam beton na płyte stropową
2. Jestem po pismach do spółdzielni i PINB - rezultat jest żaden.

1. - sąsiad nie musiał zgłaszać remontu o ile przebieg prac remontowych nie narusza stanu pierwotnego.
- to jest Twoje przypuszczenie, że wykonano to w ten sposób - wymaga to sprawdzenia lub potwierdzenia przez sąsiada.
2. Powinieneś otrzymać odpowiedzi w określonym administracyjnym terminie przynajmniej.
Radzę zredagować jeszcze raz pismo do Spółdzielni z zaznaczeniem , że to ich pozwiesz do Sądu.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów