Po wylaczeniu bezpiecznika, probierka się świeci

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tojazenn
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2022, 17:30
Po wylaczeniu bezpiecznika, probierka się świeci

autor: tojazenn » 14 wrz 2022, 17:38

Witam,
Mam taka dziwna sytuacje gdzie po wylaczeniu bezpiecznika swiatla na dole, probierka się świeci ale zarowki juz zapalic nie moge.
Czy mam jakies przepiecie czy moze zle cos jest podpiete? To juz drugi punkt (przelacznik swiatla) na dole gdzie to odkrylem zanim wymienilem przelaczniki. Ani przed ani po nic sie zmienilo i prad dalej byl na wiekszosci kabli.
Jak dla mnie nie ma to sensu. Macie jakies wytlumaczenie, moze jakis rysunek pogladowy?
Dodam ze tablica z korkami ma jakies 5-10 lat (zainstalowana przez poprzednich mieszkancow).

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Po wylaczeniu bezpiecznika, probierka się świeci

autor: Interno » 15 wrz 2022, 9:16

Nie sugeruj się "probówką" tylko zmierz napięcie na "neutralu".
Neonówki potrafią się już żarzyć przy minimalnym napięci, które może występować na "neutralu".
Pokaż zdjęcie tej tablicy z bezpiecznikami i podłączeniem kabli neutralnych i ochronnych.
Porozpinaj kable i "przedzwoń" całą instalacje jeśli masz czas i chęci.
Warto sprawdzić puszki jakiej klasy elektryk układał przewody.
Nie jestem fachowcem elektrykiem ale jak zajrzę do puszki czy to przełącznik, gniazdo lub połączeniowa przewodów od razu wiemy czego można się spodziewać po instalacji.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów