Ocieplenia poddasza przy jak najmniejszej stracie kubatury

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

lokaty
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2022, 14:56
Ocieplenia poddasza przy jak najmniejszej stracie kubatury

autor: lokaty » 11 wrz 2022, 14:59

Cześć, przymierzam się powoli do ocieplenia strychu i zrobienia tam pokoju dla syna.
Opisze jak jest zbudowany mój dach od góry:
dachówka > łaty > kontrłaty > papa (między dachówką a papą jest 8cm powietrza) > pełne deskowanie (deska 27mm) i jesteśmy w środku
Skosy są dość nisko, krokwie mają około 12cm grubości, dlatego chcę tam dać najmniejszą zapewniającą dobrą izolację warstwę ocieplenia.
Pierwsza myśl była taka że robię 25cm wełny z 2 warstw na zakładkę + szczelina wentylacyjna przy deskowaniu jakieś 3cm i na to przychodzi profil, folia izolacyjna i płyta gipsowa. Problem w tym że przy takim rozwiązaniu z aktualnych 170cm na skosie na którym jest wejście robi mi się jakieś 150cm minus parę cm po podniesieniu podłogi o wyrównanie, piankę, folię i panele.
Pytania w sumie mam 2. Jak to wykonać żeby było ciepło tracąc jak najmniej miejsca w środku?
Czy da się jakoś ocieplić choć ten newralgiczny fragment od góry tzn nad deskowaniem a pod dachówką?

Z góry dziękuję za każdą poradę!!

Pozdrawiam,
LoK
Załączniki
1.PNG
warstwy dachu
2.jpg
wysokość

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenia poddasza przy jak najmniejszej stracie kubatury

autor: Kusza » 11 wrz 2022, 16:10

lokaty pisze:Skosy są dość nisko, krokwie mają około 12cm grubości, dlatego chcę tam dać najmniejszą zapewniającą dobrą izolację warstwę ocieplenia.
To może jak masz tak mało miejsca dać pianę zamknięto-komórkową np. polynor można samemu ogarnąć ocieplenie bo idzie bezpośrednio na deskowanie. Taka piana o grubości około 5 cm to tak jak 12-13cm wełny więc jak byś położył na równi z krokwiami to by było tak jak prawie 30cm wełny.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 11 gości

Gotowe projekty domów