Szybki montaż PV

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Cynek35
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2022, 11:56
Szybki montaż PV

autor: Cynek35 » 24 sie 2022, 11:58

Czy to już norma, że na podzespoły do instalacji i sam montaż trzeba czekać nawet 3 miesiące i potem swoje 3 tygodnie odczekać na podłączenie do sieci? Dziwi mnie to bo podobno Polacy trochę odpuścili fotowoltaikę, po zmianie przepisów. Czy to normalne, że na montaż musiałbym czekać nawet 2-miesiące? Firmy tłumaczą się zerwanym łańcuchem dostaw i nadal popytem. Ile w tym prawdy?

robeert
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 14 sie 2013, 13:00
Re: Szybki montaż PV

autor: robeert » 25 sie 2022, 15:42

To zależy u kogo kupujesz tą fotowoltaikę. Ja na moja czekałem 2 tygodnie i na podpięcie do sieci też jakiś tydzień, także nie ma dramatu. Ważne żeby wybrać firmę która ma swoje magazyny ze sprzętem a nie taka która dopiero czeka na dostawę. Myślę, ze fotowoltaika wcale nie stała się mniej popularna, szczególnie jeśli już czujemy na plecach zbliżające się podwyżki cen energii w styczniu to warto temu zaradzić. Jeśli ktoś ma kasę na pompę ciepła to już w ogóle jest urządzony, bo może liczyć na tanie ciepło dosłownie z powietrza. A jeśli chodzi o szczegóły mojej instalacji pv to całość zaprojektowała i złożyła firma Synergio, maja odziały w każdym województwie i co ważne stale uzupełniane magazyny. Za rok pewnie zgłoszę się do nich po pompę powietrzną, tylko jeszcze ogarnę ocieplenie domu a z tym aktualnie nie jest łatwo – ceny materiałów i z pracownikami nie jest lekko.

wolskimarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2021, 7:30
Re: Szybki montaż PV

autor: wolskimarcin » 08 wrz 2022, 13:10

Polecam firmę SPR-Polska jeśli chodzi o fotowoltaikę. Montują szybko i terminowo. Jeden telefon i kompleksowo odpowiedzą Ci na pytania :)


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów