Własna firma budowlana

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mili
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 mar 2019, 21:35
Re: Własna firma budowlana

autor: mili » 24 cze 2021, 15:20

Prowadzenie firmy budowlanej to biznes jedyny w swoim rodzaju. Od dobrych kilku lat jest w kraju boom na budowanie domów czy nawet remonty. Co ciekawe to na rynku nie ma aż tak wielu sprawdzonych fachowców jakby się mogło wydawać. Lepsi wyjechali do pracy zagranicę i tam założyli firmy. Daje to nam plus w postaci o wiele mniejszej konkurencji, zakładając wysoki standard usług jakie mamy zamiar wykonywać. To właśnie fundament każdej, dobrze działającej firmy. Pytanie jakie warto sobie zadać to jak podejść do zakupu samego wyposażenia? Nie możemy sobie pozwolić na żadne przerwy w pracy dlatego narzędzia sprawdzonych marek to jedyny słuszny wybór. Podobnie jest z materiałami do cięcia takimi jak tarcze. Przyśpieszy to przy okazji wykonywanie zleceń, a sama jakość cięć/obróbki będzie na wysokim poziomie.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2021, 12:50 przez mili, łącznie zmieniany 1 raz.

Tamara89
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 04 lip 2019, 16:50
Re: Własna firma budowlana

autor: Tamara89 » 24 cze 2021, 17:07

Własna firma to trudny orzech do zgryzienia.

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46
Re: Własna firma budowlana

autor: szymek33 » 17 gru 2021, 6:36

Jak prowadzicie firmę budowlaną, to na pewno potrzebujecie dobrej jakości maszyn oraz narzędzi.

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Własna firma budowlana

autor: Kayac » 25 lip 2022, 7:12

Nie wiem, jak w innych województwach, ale jeśli chodzi o Łódzkie koledzy nie mają racji.
Nie wpisujesz "kodów PKD", tylko jeden główny kod. Jesli biznes plan Nie jest zgodny z tym pkd - przykładowo- pkd główne masz "inne prace budowlane, wykończenia" i wpisujesz ze potrzebujesz ukośnice do wykonywania prac stolarskich to orace stolarskie są już pod innym pkd i nie dostaniesz części kwoty przeznaczonej na ukośnice.
Możesz to obejść - ja, wpisując w analizę finansową chociażby myjkę ciśnieniową czy zestaw do mycia elewacji (a prace czyszczące to inne pkd) opisałem po prostu etapy przygotowywania podłoża pod dalsze prace tj czyszczenie, odgrzybianie, gruntowanie itd.
Musisz każdy zakup dokładnie opisać, czemu na co i do czego i w ten sposób aby te specyfiki pkd Ci się nie mieszały, bo jak pisałem - tylko jedno pkd na wniosek.

Na stronie budownictwo-polskie.pl jest kikla porad co kupić z dotacji na założenie firmy.

feruskon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:58
Re: Własna firma budowlana

autor: feruskon » 26 sie 2022, 22:40

ciesze się, że założyłem własną firmę, chociaż wymaga to wiele wysiłku, regularnie korzystam z portalu branżowego wydawnictwa wiedza i praktyka, mam w jednym miejscu wszystkie potrzebne informacje, w krótkim czasie mogę się przygotować do kontroli

Notch33
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2022, 14:28
Re: Własna firma budowlana

autor: Notch33 » 05 wrz 2022, 7:52

Mając swój biznes kryptowalutowy chciałem, aby był on legalny, ponieważ kraje zaczynają dostosowywać się do nowych trendów i w końcu potrzebowałem "Cryptocurrency license Poland", którą udało mi się zdobyć z fajną firmą, którą mogę Wam spokojnie polecić.

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Własna firma budowlana

autor: emsti » 24 sty 2024, 11:31

A doradzicie jakie sprzęty warto jest kupić do firmy w ramach dotacji z urzędu pracy?

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Własna firma budowlana

autor: Kayac » 25 sty 2024, 8:35

Generalnie z dofinansowania brałbym najdroższe narzędzia typu żyrafy, odkurzacz, elektromłoty, ukośnice, ze 2-3 szlifierki kątowe w tym choć jedną z regulacją obrotów, przyssawki i wibrator do płytek, oczywiście laser albo dwa, może nawet zaciskarkę do PEX z różnymi szczękami jeśli hydraulikę rownież będziesz robił...jeśli kasy zostanie to może podnośnik do płyt k/g i osuszacz i kolejno drobiazgi typu koronki diamentowe na szlifierki do otworów w gresach, itd...im coś tańsze tym łatwiej będzie Ci z własnej kaski dokupić
Narzędzia warsztatowe warto jest kupować w sieci, dzięki temu w niewielkiej cenie kupisz większe wyposazenie:
https://buythis.pl/narzedzia-warsztatowe
Zerknij sobie tutaj.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 12:06 przez Kayac, łącznie zmieniany 1 raz.

serbaje
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2023, 19:03
Re: Własna firma budowlana

autor: serbaje » 07 lut 2024, 13:36

Nie ma wątpliwości, że logo jest kluczowym elementem identyfikacji w biznesie. Dlatego też postanowiłem skorzystać z usług agencji graficznej lartweb. Ich doświadczony grafik stworzył dla mnie niepowtarzalne logo, które nie tylko przyciąga uwagę swoim wyglądem, ale także idealnie odzwierciedla specyfikę mojej firmy. Teraz moja marka prezentuje się jeszcze bardziej profesjonalnie i zdecydowanie bardziej atrakcyjnie.

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Własna firma budowlana

autor: emsti » 07 lut 2024, 14:29

Dzisiaj księgowa mnie rozwaliła, mówiąc że muszę mieć terminal płatniczy .
Czy wiadomo Wam coś o tym?

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Własna firma budowlana

autor: martan » 08 lut 2024, 8:41

Terminal płatniczy ułatwia życie a koszta minimalne. Wielu klientów płaci tylko kartami, tak są przyzwyczajeni. Kasę z terminala masz na 2 dzień na koncie. Tak wiec nie jest to takie złe rozwiązanie, jak Ci się może wydawać.
Z czasem zobaczysz, że będzie to wygodne i dla Ciebie i dla klientów.

Więcej informacji w tym temacie znajdziesz na tej stronie. Polecam się wczytać.
http://www.forumbudowlane.pl/

Sparkly
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2023, 9:50
Re: Własna firma budowlana

autor: Sparkly » 06 mar 2024, 9:33

Zdecydowanie przy zakładaniu własnej firmy budowlanej już od samego początku należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Dobrej jakości narzędzia od renomowanych marek to świetna inwestycja na początek. Polecam zajrzeć do sklepu goodmajster.pl, w którym znajdziesz naprawdę szeroki wybór różnych elektronarzędzi i innych sprzętów, które są niezbędne w pracy. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych producentów, ceny są przystępne a realizacja zamówień naprawdę szybka. Warto sprawdzić co oferują.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

Gotowe projekty domów