problem z ciśnieniem wody

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kintaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2022, 17:45
problem z ciśnieniem wody

autor: kintaro » 03 wrz 2022, 9:24

cześć,
piszę z takim zapytaniem. Mieszkam na trzecim piętrze w starej kamienicy. Mam problem z ciśnieniem wody. Ciśnienie jest naprawdę słabe, często jest problem z tym, żeby włączył się junkers. Często zmuszony jestem brać prysznic w zimnej wodzie. Przez słabe ciśnienie jest problem z praniem, pralka nie do końca dobrze wypłukuje pranie, zostają zacieki z proszku. Nie mogę mieć zmywarki przez to słabe ciśnienie. Mieszkanie należy do TBS i walczę z nimi od półtorej roku, piszę pisma i za bardzo nic to nie daje. Zaproponowali wymianę pionu, chodź technik powiedział , że może to nie pomóc, gdyż na innej ulicy lokator miał problem podobny do mojego i nic to nie dało. Mimo wszystko chciałbym spróbować wymienić ten pion i tu są schody, bo musi się zgodzić na to ponad 50% mieszkańców kamienicy żeby poszło to z wspólnych pieniędzy, problem jest tego typu, że w tej kamienicy 75% właścicieli nie ma - mieszkają zagranicą i wynajmują mieszkania. Najgorsze jest to, że za miesiąc czasu urodzi mi się syn i z tym słabym ciśnieniem wody będzie po prostu słabo :( Już nawet pisałem pismo do burmistrza żeby on jakoś mi pomógł i może wpłynął na ten TBS, ale na razie brak odpowiedzi :( tak sobie pomyślałem czy jest jakiś domowy sposób na to żeby te ciśnienie zrobić do porządku? Może ma ktoś jakieś propozycje na ten temat? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, bo chciałbym po prostu normalnie funkcjonować w swoim mieszkaniu, dzięki, pozdrawiam

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: problem z ciśnieniem wody

autor: Interno » 03 wrz 2022, 9:53

Jak wylecicie w powietrze wtedy wszyscy będą szukali winnego.
Niedopuszczalne jest takie ciśnienie, które nie uruchamia pieca gazowego.
Zgłoś zagrożenie życia do Nadzoru Budowlanego.
Z jakiego materiału są piony wodne i jakie ciśnienie zmierzono ?.

kintaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2022, 17:45
Re: problem z ciśnieniem wody

autor: kintaro » 03 wrz 2022, 10:07

pion wykonany jest z rur stalowych ocynkowanych, był hudraulik z TBS, ciśnienie było 1,1 bar

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: problem z ciśnieniem wody

autor: Interno » 03 wrz 2022, 13:31

Warunki techniczne budynków dopuszczają takie ciśnienie.
Jednak rozpatrując urządzenia w mieszkaniu: ilość punktów, ilość przepływającej wody aby był zapewniony komfort z ich korzystania ciśnienie powinno oscylować w granicy 2-2,5 bara.
Co do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania pieca gazowego radziłbym się skontaktować z serwisem lub producentem.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 45 gości

Gotowe projekty domów