Komórka na strychu

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kintaro
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2022, 17:45
Komórka na strychu

autor: kintaro » 08 sie 2022, 6:53

Piszę z takim zapytaniem. Posiadam drukarkę na odzież. Na chwile obecną wydzieliłem jeden pokój w mieszkaniu na pracownię i drukuję w pokoju. Za niecałe dwa miesiące urodzi mi się syn i pracowni nie może być już w mieszkaniu. Mieszkam na samej górze kamienicy (3 piętro). Na moim piętrze nie ma żadnych sąsiadów, jest tylko strych. Na głównym strychu mam komórkę nieznacznie mniejszą niż pokój, w którym aktualnie pracuje. Wpadłem na taki pomysł, aby to pomieszczenie przeznaczyć na nową pracownię. Już opróżniłem całą komórkę. Mam taki plan żeby po prostu na każdą ścianę + podłogę + sufit zamontować płytę osb. Wiadomo teraz w lato jest dość mocno gorącą na strychu, nagrzewa się od dachu. Pomyślałem jeszcze żeby przed płyty osb umieścić wełnę izolacyjną. Nie jestem jakimś specem czy ekspertem od budowlanki, dlatego chciałem podpytać, czy takie coś zda egzamin? Czy sama wełna spowoduje, że w lato w takim pomieszczeniu na strychu będzie znośna temperatura do pracy dla mnie i drukarki? Dzięki za odpowiedzi :)

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Komórka na strychu

autor: Baks » 30 sie 2022, 7:58

Na pewno zmieni się na plus, jednak zamiast płyt OSB możesz dać profile i płyty GK, które obecnie wyjdą taniej niż tworzenie ścian z OSB.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów