Problem z tarasem

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ymek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2022, 22:51
Problem z tarasem

autor: ymek » 02 sie 2022, 22:58

7FF53149-3530-482B-BF39-809084537A5A.jpeg

Przepraszam za obrócone zdjęcie.

Dzień dobry,
Borykam się z niemałym problemem. W garażu nad którym jest taras bardzo mocno mam zawilgocone ściany. Nie pomaga wietrzenie, osuszanie powietrza. Wilgoć ciagle jest, nie chce nic zmaleć, powoli mnie to doprowadza do szału. Nad garażem w projekcji wilgoci jest mały taras pokryty warstwą hydroizolacji. I teraz pytanie. Jak się mogę pozbyć wilgoci z garażu? Chemia w ściany? Jak tak to jaka?
Na tarasie dać kolejną hydroizolacje? Która najlepsza. Chce temat zamknąć do jesieni bo potem będę musiał czekać do wiosny z robotą

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Problem z tarasem

autor: Om3k » 03 sie 2022, 7:25

Dzień dobry ymek

Aby pozbyć się wilgoci z garażu trzeba wyeliminować przyczynę, a więc nieszczelność, którą woda przedostaje się do budynku i zawilgaca ściany.
Stosowanie chemii budowlanej lub dokładanie kolejnej warstwy hydroizolacji, bez wcześniejszego znalezienia przyczyny zawilgoceń jest złym pomysłem.

Czy możesz zamieścić na tym forum:
:arrow: przekroje pionowe przez garaż i budynek (z projektu)
:arrow: rzut garażu,
:arrow: rzut konstrukcji dachu (stropodachu),
:arrow: rzut dachu,
:arrow: zdjęcia tarasu, ściany przy tarasie, odwodnienia tarasu?


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów