Taras nad garażem, balustrada, Resitrix, wpust tarasowy

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
jabol1994
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2022, 6:11
Taras nad garażem, balustrada, Resitrix, wpust tarasowy

autor: jabol1994 » 27 lip 2022, 6:51

Cześć wszystkim,

bardzo proszę wszystkich znających się na temacie o wypowiedź i porady jak wykonać od podstaw mój taras nad garażem.

Buduję dom jednorodzinny. Na etapie wyboru projektu nie spodziewałem się, że dach płaski/taras nad garażem oraz po części nad kotłownią i garderobą okaże się taki problematyczny. No ale skoro już jest, to chciałbym wykonać go jak najbardziej solidnie, nie remontując go za kilka lat. Przy okazji wiadomo żeby było estetycznie :)

Celem jest taras pokryty deskami kompozytowymi, ze stalową balustradą.
Może na początek pokaże jak to u mnie wygląda: (zdjęcia poniżej)

Nie do końca wiem jak się za to zabrać, zbyt dużo sprzecznych informacji czytam na internecie.

Tu uwaga ważna rzecz: na pewno chcę skorzystać z membrany EPDM Resitrix SKW Full Bond, którą zakupiłem kilka rolek (za namową kolegi, że jest to najlepszy produkt) za troche duże pieniądze. Do tego chcę użyć wpustów tarasowych( lejów) podgrzewanych, które także mam już zakupione.

W planie jest położenie najpierw folii żółtej 0,2 mm jako izolacji przeciwwilgociowa, potem 2 x styropian 10 cm na zakładkę, potem wylewka 9-12 cm kopertowo właśnie do tych lejów, na wylewkę membrana Resitrix. Na to już taras pływający na legarach i deska kopozytowa. TYLKO czy to wszystko dobry pomysł? Proszę o porady.

Nie wiem kompletnie od czego zacząć. Niektóre źródła podają, że od mocowania słupków balustrady, i to najlepiej od czoła, gdyż mocowanie od góry powoduje potem problemy z wilgocią itd. Płyta ma 15 cm.

Problem też pojawia się przy zaszalowaniu do wylewki, jak to można wykonać?

Jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie, na pewno wiele informacji ominąłem, ale tak jak pisałem mam ogromny kocioł w głowie. :)

Pozdrawiam
Załączniki
IMG_0657.jpg
IMG_0442.jpg
295027411_1665588750508240_6288538729628362602_n.jpg

eskatt-balustrady
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2022, 13:29
Re: Taras nad garażem, balustrada, Resitrix, wpust tarasowy

autor: eskatt-balustrady » 29 lip 2022, 13:38

Dzień dobry,

W zakresie montażu balustrad najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie barierek z mocowaniem bocznym do stropu balkonu z wyborem mocowań w linii pionowej, Mocowania wykonujemy w dowolnej konfiguracji, rozmieszczenia otworów oraz odsunięcia od ściany/żelbetu. Poniżej link do mocowania słupków balustrady.
Obrazek

Można rozważyć także inne mocowania boczne np. z możliwością regulacji wysokości, wklejane po wykonaniu elewacji, itp.
Obrazek
W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny lub email

RaghuEgg
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2022, 6:40
Re: Taras nad garażem, balustrada, Resitrix, wpust tarasowy

autor: RaghuEgg » 30 lip 2022, 6:50

które także mam już zakupione.

everyscrap
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2023, 7:49
Re: Taras nad garażem, balustrada, Resitrix, wpust tarasowy

autor: everyscrap » 16 sty 2023, 7:58

RaghuEgg pisze:które także mam już zakupione.

Bardzo przydatne dla mnie.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów