Instalacja fotowoltaiczna a zima?

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

TomixK
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2021, 16:38
Instalacja fotowoltaiczna a zima?

autor: TomixK » 29 gru 2021, 17:02

Czy panele warto montować tez teraz zimą? Jaki to będzie miało wpływ, przełożenie na zyski? Będę na nie musiał dłużej poczekać czy są jeszcze jakieś inne ewentualności?

Fundal
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2021, 11:53
Re: Instalacja fotowoltaiczna a zima?

autor: Fundal » 03 sty 2022, 12:28

Myślę, że pora roku nie ma aż takiego znaczenia jeśli chodzi o sprawność i bilans produkcji w skali roku. Na pewno zimą firma montująca bardziej dba o bezpieczeństwo monterów: wiadomo może być ślisko i śnieg. Z tego co czytałem w badaniach niemieckich podano, że produkcja energii w ciągu zimowych miesięcy spada w zależności od użytkowanych modułów ona jedynie od 0,3 – 2,7%. Moją instalację ekipa Synergio montowała mi w lutym. Nie było żadnych problemów. Chłopaki mieli zabezpieczania jak himalaiści, sprawnie im to poszło. Wytłumaczyli mi wszystko, pokazali jak korzystać z aplikacji. Nawet długo nie czekałem na realizację. Dłużej trwało projektowanie bo dach mam trochę skomplikowany i dobieranie odpowiednich podzespołów. Nie było żadnych przestojów po wpłaceniu zaliczki przyjechali po tygodniu na montaż, w jeden dzień to załatwili. W bilansie rocznym wyprodukowałem sporo nadwyżki i nie płacę w ogóle za energię. To świetna technologia

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Instalacja fotowoltaiczna a zima?

autor: Konsultant Viessmann » 10 sty 2022, 10:15

Myślę, że lepiej się zająć instalacją jak najszybciej, żeby jeszcze zdążyć przed nowymi zasadami rozliczeń czyli przed kwietniem

kamilp1991
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, 12:23
Re: Instalacja fotowoltaiczna a zima?

autor: kamilp1991 » 12 sty 2022, 10:32

Pora roku nie ma znaczenia, przecież pobór mocy jest też w zimne dni. Bardziej kwestia tego, żeby montaż odbył się bezpiecznie. U mnie Strefa Energii robiła w lato, więc nie mogę się wypowiedzieć co do zimy, ale domyślam się, że mają potrzebne zabezpieczenia bo robotę wykonują fachowo. Lepiej załóż teraz, nie czekaj bo 1 kwietnia już nowe zasady.

Ronin
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2022, 7:56
Re: Instalacja fotowoltaiczna a zima?

autor: Ronin » 27 lip 2022, 10:04

W przypadku Solarnej Polski istnieje możliwość kontaktu z pracownikami, by omówić instalację. To dobra opcja dla laików, dzięki temu można więcej dowiedzieć się o instalacjach i wybór właściwych rozwiązań stanie się łatwiejszy.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów