Jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę?

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Elski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2022, 10:09
Jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę?

autor: Elski » 28 kwie 2022, 10:12

Czy jest sens i jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę? Jak teraz będzie się to kalkulować bo słyszałem że sporo się zmienia. Jak to jest?

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę?

autor: szari » 28 kwie 2022, 22:17

Po 1.04.2022 szansa na zwrot wzrosła kilku krotnie .
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Czorszty
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2021, 12:18
Re: Jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę?

autor: Czorszty » 29 kwie 2022, 12:37

Elski pisze:Czy jest sens i jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę? Jak teraz będzie się to kalkulować bo słyszałem że sporo się zmienia. Jak to jest?


Oczywiście że jest sens nawet na nowych zasadach, które tylko nieznacznie obcięły zysk z fotowoltaiki. Warto inwestować w źródła odnawialne z wielu powodów:
1. Drożejący prąd – w nowym roku podwyżki będą horrendalne /tylko najubożsi dostana rekompensatę jeśli się koło niej „zakręconą” nie ma nic za darmo „ z automatu” trzeba wypełnić papiery i zawieść w odpowiednie miejsce/
2. Drożejące surowce – węgiel z którego produkowany jest polski prąd
3. Inflacja – obniżająca się stale siła zakupowa pln
4. Możliwość otrzymania dotacji.
5. Net-billind uszczupli tylko zyski o 1/3 a może nawet mniej.
Trzeba pamiętać, że ustawa o OZE będzie ciągle ewaluować, zmieniać się do kształtu najbardziej optymalnego dla producenta zielonej energii. Są już palny hy właściciele instalacji sami mogli sprzedawać swój prąd, sąsiadom, rodzinie czy specjalnym firmowym prywatnym – nie będzie skazani tylko na państwowego odbiorcę. Sam zainstalowałem maksymalną elektrownie słoneczna 9.8 kWp i to całkiem niedawno. Niby jestem w opustach ale przechodzę na net-bliling bo będzie atrakcyjniejszy z czasem. Chcę też dostać dotację która zmniejszy moje wydatki. Zainwestowałem w monokrystaliczne moduły o dużej mocy – dzięki temu mam mniej modułów. Całą instalacje zaprojektowała mi i zbudowała Synergio – mają handlowców w każdym województwie – cena adekwatna do wysokiej jakości urządzeń. Wygląda super i sprawuje się też ok. Działa od miesiąca i oby jak najdłużej. Polecam

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę?

autor: Konsultant Viessmann » 04 maja 2022, 14:20

Im bardziej będą rosły ceny energii elektrycznej, tym bardziej nowy system będzie się opłacał. Nie będzie tak korzystny jak system opustów, ale na pewno nie można powiedzieć, że fotowoltaika wraz z nowym systemem się skończyła

wolskimarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2021, 7:30
Re: Jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę?

autor: wolskimarcin » 13 lip 2022, 12:21

Jak masz możliwość, to warto ciągle w fotowoltaikę zainwestować. Nie tak dawno zleciłem montaż paneli i jestem z tego bardzo zadowolony.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jakieś ekonomiczne przesłanki by kupić jednak jeszcze tą fotowoltaikę?

autor: Konsultant Viessmann » 23 lis 2022, 12:00

Słyszeliście już o planowanych zmianach w programie Mój Prąd? Mają one zostać wprowadzone 15.12.2022 r. i dotyczyć beneficjentów czwartego naboru.
Zgodnie z zapowiedziami, kwota dotacji na mikroinstalację PV wzrośnie z 4 tys. do 6 tys. zł (z 5 tys. zł do 7 tys zł w przypadku rozszerzenia inwestycji o dodatkowe komponenty), a dotacja na magazyn energii wzrośnie z 7,5 do 16 tys. zł.
Osoby, które otrzymały już dotację na konto, dostaną różnicę wynikającą ze zmian, bez konieczności składania nowego wniosku


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów