Jaki dach?

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
wiolagru
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2015, 22:01
Jaki dach?

autor: wiolagru » 11 sty 2015, 22:03

Witam,

Jestem na etapie wyboru projektu i waham się między domem z dachem
dwuspadowym a czterospadowym, bo wiem że jestem duża różnica w
kosztach. Wybrałam Opałka 2N2G i Dom w Miłowonkach 2, powierzchnia
podobna, jedyne co projekty różnią się właśnie dachem. Czy potraficie
Państwo określić ile mniej więcej droższy będzie Opałek. Czy
faktycznie koszty przy takim dachu są znacząco wyższe. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

ZbyszekWol
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:23
Re: Jaki dach?

autor: ZbyszekWol » 02 lut 2015, 14:32

Mniej połaci to taniej. Jeżeli nie masz jeszcze projektu to możesz zgłosić się mgr inż. Mariusz Kłosowskiego 604 209 921. Prowadzi biuro od kilkudziesięciu lat. Jest doświadczonym projektantem i w rozsądnej cenie zrobi projekt indywidualny. Nie ma znaczenia odległość.Dostaniesz najpierw koncepcję a po zatwierdzeniu jej przez Ciebie będzie wykonany projekt.
http://kominiarz.warszawa.pl

IgorK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 01 wrz 2014, 18:58
Kontaktowanie:
Re: Jaki dach?

autor: IgorK » 11 lut 2015, 18:31

Dach dwuspadowy jest tańszy i jak dla mnie bardzo ciekawie w wielu domach wygląda.

Zbigniew89
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2021, 22:01
Re: Jaki dach?

autor: Zbigniew89 » 31 paź 2021, 22:13

Najlepiej zamawiać projekty indywidualne , skrojone optymalnie , ładne, proste i ekonomiczne , mogę polecić projekty indywidualne w Warszawie i okolicach.

dudi1977
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2021, 15:41
Re: Jaki dach?

autor: dudi1977 » 10 gru 2021, 14:23

Dach płaski daje wygodę na drugiej kondygnacji (pełną wysokość pomieszczeń), dach dwuspadowy jest ekonomiczny (chodzi o relację kosztów budowy i użytkowania), a czterospadowy może się najbardziej podobać, ale poddasze pod nim będzie najmniej wygodne. Czyli jak zwykle - co się komu podoba :-)

KasiaMoch72
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2021, 12:16
Re: Jaki dach?

autor: KasiaMoch72 » 13 gru 2021, 12:22

Podobają mi się domy z płaskimi dachami, wg mnie to rozwiązanie ma sporo zalet. Ale co zrobić jak plan miejscowy narzuca mi nachylenie połaci między 35-45 stopni? I co np. jak w projekcie, który mi się podoba jest wpisana dachówka ceramiczna roben, a ja wolałabym blachodachówkę? Czy w tym kraju da się wybudować coś, co się podoba, a nie to to narzucają?

k0walo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2021, 15:31
Re: Jaki dach?

autor: k0walo » 28 gru 2021, 15:38

Na szczęście, nie musiałem się martwić dachem mieszkania Poznań jest miejscowością z dużą liczbą sprawdzonych firm i znalazłem biuro, dzięki któremu nie musiałem się martwić takimi aspektami.
Jesteś z Poznania?

Anja Rusinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2022, 15:45
Re: Jaki dach?

autor: Anja Rusinek » 09 cze 2022, 15:52

Jestem na etapie szukania, wybierania, podejmowania decyzji. W związku z podwyżkami zmniejszyłam już metraż budynku i staram się wybierać ekonomiczne rozwiązania, jednak nie kosztem jakości. Dlatego myślę o dachu dwuspadowym, prostym i tanim, ale z pokryciem dachówką ceramiczną, w dobrej cenie jest oferta Robena. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Awatar użytkownika
Paweł AR
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2022, 10:17
Lokalizacja: Poznań i okolice
Kontaktowanie:
Re: Jaki dach?

autor: Paweł AR » 29 cze 2022, 10:32

Zdecydowanie dach dwuspadowy będzie tańszym rozwiązaniem. Trudno to dokładnie określić o ile, bo czynników jest bardzo dużo. Chociażby czy poddasze ma być użytkowe, czy nieużytkowe. Z nieużytkowym jest na pewno łatwiej - można zrobić wówczas dach wielospadowy z wiązarów dachowych, które nie wymagają podparcia pośredniego i jego sama konstrukcja nie będzie specjalnie dużo droższa (ale trochę będzie) niż dwuspadowego. Na pewno samo pokrycie dachu dachówką będzie dużo tańsze przy dachu dwuspadowym - zdecydowanie mniej roboty chociażby z obróbkami dachowymi, docinaniem dachówek, czy zdecydowanie mniejsza ilość drogich elementów jak np. gąsiory", które są po prostu drogie.
Dużo by można opowiadać i patrzeć na różny sposób na to zagadnienie. Jednak jeśli podoba Ci się dach wielospadowy, czy koperta, to wg mnie warto dopłacić, ale wydać te pieniądze na coś, co Ci się bardziej będzie podobało, niż wydać i tak dużo pieniędzy, a budować coś, co w Twoim odczuciu będzie mniej atrakcyjne lub po prostu brzydkie;)

Bogdan Nowacki
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2022, 11:40
Re: Jaki dach?

autor: Bogdan Nowacki » 05 lip 2022, 17:43

Anja Rusinek pisze:Jestem na etapie szukania, wybierania, podejmowania decyzji. W związku z podwyżkami zmniejszyłam już metraż budynku i staram się wybierać ekonomiczne rozwiązania, jednak nie kosztem jakości. Dlatego myślę o dachu dwuspadowym, prostym i tanim, ale z pokryciem dachówką ceramiczną, w dobrej cenie jest oferta Robena. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?


To dobry kierunek, lepiej kilka metr ow mniej, ale zadbać o jakość materiałów i wykonania. A na materiale na dach bym nie skąpił, ostatnio przekładałem na domu poniemieckim, była stareńka dachówka ceramiczna, ale kilkadziesiąt lat miała, ze 2 pokolenia spokojnie leżała, aż więźba odmówiła posłuszeństwa i tak poszedł cały do remontu. Zdecydowałem się też na dachówkę ceramiczną akurat marki Roben, bo powinna wytrzymać jeszcze dla wnuków!

Anja Rusinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2022, 15:45
Re: Jaki dach?

autor: Anja Rusinek » 28 lip 2022, 12:03

Dzięki, to tylko mnie utwierdziło w wyborze dachówki Roben!


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów