urządzenia energooszczędne

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Grabson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2022, 12:27
urządzenia energooszczędne

autor: Grabson » 27 cze 2022, 12:29

Buduje dom i tak krążę wokół tych ekologicznych urządzeń. Nie wiem czy iść w to? Jak się patrzy na ceny gazu i węgla to od razu się odechciewa tych paliw kopalnych. Ma ktoś doświadczenie z tą pompa ciepła? Fotowoltaika podejrzewam, że prosta sprawa. Al. Mam obawy odnośnie tej pompy. Nie mam zielonego pojęcia w jakich kosztach zamknie mi się sezon ogrzewania i grzania wody w domu 180 metrów. A jakieś dofinasowanie też mógłbym dostać?

iron33
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2021, 14:56
Re: urządzenia energooszczędne

autor: iron33 » 01 lip 2022, 11:32

Na pewno da się ale trzeba poświecić sporo czasu żeby zgłębić temat. Trzeba rozmawiać z firmami i zadawać trudne pytania. Nie łapać się na niska cenę i wszelkiego rodzaju promocje. Ewentualnie skorzystać z doświadczeń innych. Zielona energia zawsze ma sens, szczególnie jak się patrzy na politykę unijna i wojnę w Ukrainie, na aktualny kryzys energetyczny i ocieplenie klimatu. Oto mój przykład. Dom 200 metrów 10-letni dość dobrze ocieplony.
Aktualnie koszty ogrzewania i wody użytkowej zamykają mi się każdego miesiąca w kwocie 300 zł – to są śmieszne pieniądze. Mam pompę powietrzną Daikin i moduły monokrystaliczne – zależne od światła a nie tylko od słońca 10 kwp TrinaSolar. Cały kompatybilny system instalowała mi firma Synergio - poszło bezproblemowo ale chwilkę to trwało. Wszystko działa na 30 letniej gwarancji. Mam od nich też 5 lat gwarancji na sam montaż i ubezpieczanie. To genialna zmiana szczególnie że w sezonie spalałem 5 ton węgla – teraz to byłoby jakieś 15 tysięcy zł. Człowiek teraz żyje bez zmartwień o ceny węgla, gazu, czy prądu. Pracownik firmy z którą współpracowałem pokazał jak wypełnić wniosek w Czystym Powietrzu, po roku dostałem z powrotem 30 tysięcy. Nie powiem to była spora niespodzianka, którą skutecznie niszczy obecna inflacja, która każdemu pewnie daje się we znaki. :oops: :mrgreen:

wolskimarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2021, 7:30
Re: urządzenia energooszczędne

autor: wolskimarcin » 03 sie 2022, 17:25

Aby zaoszczędzić na energii w moim domu skontaktowałem się z przedstawicielem firmy paneli fotowoltaicznych. Przekonał mnie że taka inwestycja jest przyszłościowo bardzo opłacalna i zachęcił do skorzystania z usług firmy.


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów