Jak najlepiej to zrobić, mur oporowy?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Ajacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2022, 15:49
Jak najlepiej to zrobić, mur oporowy?

autor: Ajacek » 12 cze 2022, 16:42

Mam granice działki przy rowie. Długość to 30m. Nie mam idei jak zabrać się do graniczenia tej części działki. Jak najlepiej to zrobić w tej sytuacji?
Mały skos 120cmx70cm(wysokość).
Załączniki
mur.jpg

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Jak najlepiej to zrobić, mur oporowy?

autor: euro_tuned » 12 cze 2022, 19:59

albo ogrodzenie w dole albo mur oporowy i wyrównanie terenu (koszta bardzo duże)

Ajacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2022, 15:49
Re: Jak najlepiej to zrobić, mur oporowy?

autor: Ajacek » 13 cze 2022, 5:57

Nie myślałem o ogrodzeniu niżej na granicy. To dobry pomysł. Idąc tą myślą to może jak bym zrobił to i to jednocześnie. W taki sposób, że słupy by były betonowe samemu robione 12x12 cm ze zbrojeniem 8 mm. a poniżej oparte płyty betonowe takie jakie są w sprzedaży na wysokość do poziomu, Czy by to wytrzymało?
Załączniki
mur2.jpg

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Jak najlepiej to zrobić, mur oporowy?

autor: euro_tuned » 13 cze 2022, 7:45

wymaga to przeliczenia przez konstruktora

Ajacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2022, 15:49
Re: Jak najlepiej to zrobić, mur oporowy?

autor: Ajacek » 13 cze 2022, 20:44

Pytałem dziś o płyty u producenta płotów betonowych. Odpowiedział, że one w tym przypadku mogą nie wytrzymać. Wychodzi na to, że i płyty muszę sam robić, zbudować płot poniżej,


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów