Minusy działki - Czyli co może pójść źle?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Dancap
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2022, 11:30
Minusy działki - Czyli co może pójść źle?

autor: Dancap » 13 cze 2022, 12:16

Witam mam do was pytanie. Nie mam generalnie żadnego doświadczenia w budownictwie ale jestem w trakcie kupowania domu. Obecnie mam rezerwację ale dostanie kredytu podpisanie umowy to kwestia paru dni.



Chciałem sie was zapytać odnośnie działki na której postawiono mój dom a dokładniej ogrodu który będzie z tyłu. Chodzi o działkę 66. Zaznaczyłem na niebiesko rogi działki które to będą wyżej niż reszta działki o jakieś 55cm i nie będą tego samego wzniesienia jest różnica 5 cm między nimi. Na czerwono zaznaczałem płot który będzie wysoki na ponad dwa metry ponieważ działki 68 i 67 sa wyżej niż moja działka. Dodatkowo obszar zabaw również będzie wyżej niż działka na której znajduję sie mój dom. Mówiąc krótko będziemy w dole. Tak jak napisałem nie mam totalnie żadnego doświadczenia w budowlance ale boje się, że będzie mnie tam zalewać w ogrodzie. Czy mając doświadczenie możecie mi napisać wszystkie bolączki jakie mnie mogą spotkać z powodu takiego ukształtowania terenu? Czy da sie z tej działki cos konkretnego ogarnąć?

Bardzo dziękuje za wszelkie komentarze.
Załączniki
Screenshot_2022-06-13-00-11-07-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów