Podniesienie terenu działki i mur oporowy z ogrodzeniem bez domu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

TomekTrójmiasto
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2022, 17:38
Podniesienie terenu działki i mur oporowy z ogrodzeniem bez domu

autor: TomekTrójmiasto » 28 maja 2022, 17:48

Cześć wszysytkim,

Mam pytanie do osób obeznanych w temacie przepisów. Kupiłem działkę budowlaną.
Działka jest na spadku terenu. Różnica poziomów między lewą a prawą stroną około 1,7m.

Na działce nie planuję w najbliższych latach budować domu.

Jednak chciałbym ją nieco wyrównać - nawieźć ziemi i po niższej stronie oraz po cześci od frontu postawić mur oporowy, a następnie działkę ogrodzić ogrodzeniem panelowym, część ogrodzenia ma być na górze muru oporowego (aby było wizualnie równo a nie na spadku).

Następnie postawić garaż blaszak i altanę tak aby móc korzystać z działki w celach rekreacyjnych.

W chwili obecnej nie mogę na działce postawić garażu ani altany z uwagi na 1,7m różnicy poziomu między lewą a prawą stroną działki, oraz jest problem z ogrodzeniem estetycznym gdyż ogrodzenie jak rozmawiałem z majstrem musiało by być schodkowe - każdy panel niższy o około 20-30cm.

Pytanie czy mogę legalnie uporządkować moją działkę, wyprostować i ogrodzić w jakiś sposób jak opisałem powyżej czy też nic nie mogę zrobić chyba że będę stawiał dom dopiero i miał pozwolenie na budowę domu ?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Podniesienie terenu działki i mur oporowy z ogrodzeniem bez domu

autor: euro_tuned » 29 maja 2022, 14:04

Teoretycznie nie ale wszystko zależy od sąsiadów. Jak komuś to będzie przeszkadzać to będzie problem.

dejv
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2022, 20:57
Re: Podniesienie terenu działki i mur oporowy z ogrodzeniem bez domu

autor: dejv » 09 cze 2022, 22:12

Zarówno budowa muru oporowego, jak i podniesienie rzędnej terenu działki nie są robotami zwolnionymi z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę na podstawie art. 29 Prawa budowlanego...


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów