Moja "przygoda" z fotowoltaiką

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kiler22
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2022, 9:43
Moja "przygoda" z fotowoltaiką

autor: kiler22 » 08 cze 2022, 9:46

Nie widzę tu nigdzie działu w stylu polecane lub nie polecane firmy więc muszę napisać tutaj
MOŻE ktoś podpowie od jakiej strony to "ugryźć"
Znalazłem z jakieś porównywarki kilka firm wybrałem jedną PV POLANDktóra się zarzekała że montaż będzie w styczniu (raczej pod koniec , może się przesunąć na początek lutego )
Wybrałem ja bo oferowali w miarę szybki montaż no i dosyć długą gwarancje
Na początku grudniu zeszłego roku podpisałem umowę na dostawę komponentów i montaż paneli (moc całej instalacji 4,3)
Wiadomo - zmieniały się przepisy dużo ludzi chciało zamontować panele więc i "kolejki" były duże więc i termin może się gdzieś tam o tydzień lub dwa przesunąć . Żaden problem
No ale na początku lutego zacząłem dostawać @ przepraszające mnie za opóźnienia ale "mają tak dużo zamówień że nie mogą się wyrobić"
Ok . Słońce w lutym jakoś tam mocno nie świeci więc jakiś wielkich strat z tego powodu nie będzie więc spokojnie czekałem

Jakoś tak w połowie marca przyjechali zamontowali i zostało im zgłoszenie do operatora żeby zdążyć przed zmianą przepisów .
I tu zaczyna się "cyrk"
w połowie kwietnia nie było żadnej odpowiedzi więc ja napisałem do Enea operator co z montażem licznika , odpowiedzieli mi że mają 30 dni na przyłączenie i wcześniej żeby im głowy nie zawracać (oczywiście napisali to w pięknych słowach ja tylko upraszczam )
Ok czekam kolejne dwa tygodnie i znowu kontakt z ENEA operator .
Oni mi odpowiadają że nie mają zgłoszenia
No to kontakt do PV Poland . Tam jest jedynie infolinia na której nikt nic nie wie bo tym się zajmuje ktoś inny , oni nie wiedzą , a telefonu nie mogą podać
po około tygodniu i chyba 10 telefonach na ta ich "infolinie" i za każdym razem tłumaczeniu o co mi chodzi w końcu okazało się że ich "fachowiec od przyłączeń" jest na urlopie i jak wróci to się odezwie bo oprócz niego nikt nic nie wie
Kolejne dni mijają i w końcu dzwoni . Kolejne tłumaczenie o co chodzi . On mi wysyła screen z wysłanego @ do enea operator w dniu chyba 24.03
Więc mówię mu że jest specjalistą od przyłączeń więc niech się tym zajmie żeby było przyłączone na starych zasadach
W odpowiedzi Enea przysyła mu żeby wsysał potwierdzenie dostarczenia wiadomości . On jednak mi mówi że nic takiego nie dostał i generalnie przestaje odbierać ode mnie telefony . Wydzwaniam do niego jakieś dwa tygodnie , nie odbiera . Zadzwoniłem z innego numeru odebrał natychmiast i głupio się tłumaczył że był taki zapracowany że nie mógł odebrać
To jest już maj a ja dalej mam tylko obciążnik dachu a nie instalacje która coś produkuje
Kolejne telefony (standardowo - mojego numeru nie odbiera , inne tak ) i kolejne tłumaczenie tego "niby fachowca" kiedy już uda się do niego dodzwonić z innego numeru że on wysłał a ze enea nie dostała to nie jego wina . jedyne co może zrobić to kolejny raz wysyłać @ na co enea standardowo odpowiada że ma się powołać na potwierdzenie otrzymania korespondencji
Generalnie ten specjalista olewa , nie odbiera i ma w d , enea też ma w d a ja stoję z balastem na dachu i bez pomysłu co dalej
Ktoś coś doradzi ??

Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów