Wykrywanie nieszczelności

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

karol_p
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2010, 22:27
Wykrywanie nieszczelności

autor: karol_p » 14 sie 2010, 10:41

Witam,
Czy ktoś z Was próbował wykryć nieszczelność instalacji wodnej korzystająć z tego tupu usługi:
-www.munters.com.pl/pl/pl/Produkty-i-Usugi/Dzial-MCS/Zapobieganie-szkodom-w-budynkach/Wykrywanie-nieszczelnych-rur/

Czy to ma sens w przypadku mikronieszczelności?

pozdr

wasser
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 28 lut 2007, 14:00
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: wasser » 14 sie 2010, 17:47

A co to jest mikro nieszczelność?

karol_p
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2010, 22:27
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: karol_p » 14 sie 2010, 22:53

Mam na myśli wyciek gdzie woda wydostaje się kropla po kropli przez długi czas. Możliwe ze płynie w osłonce rury i rozlewa sie pod posadzką.

(Faktycznie mikro nieszczelności to niezbyt szcześliwe sformulowanie w tym przypadku)

wasser
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 28 lut 2007, 14:00
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: wasser » 20 sie 2010, 21:16

Z małego wycieku robi się większy, a co za tym idzie, każdy nawet najmniejszy wyciek powinien zostać zlokalizowany i usunięty. Mam pewne doświadczenia z lokalizacją wycieków, ale na instalacjach ułożonych w ziemi. Lokalizacja wycieków na instalacjach rozprowadzonych w budynku zazwyczaj odbywa się innymi technikami, o których słyszałem, ... i tylko słyszałem. Wykrycie małych nieszczelności i to w dodatku na przewodach tworzywowych nie jest proste, powiem więcej, jest trudne, czasami bardzo trudne, ale w większości przypadków jest wykonalne gdy ma się odpowiedni sprzęt i wiedzę.

Manecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2010, 18:10
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: Manecki » 27 paź 2010, 16:58

Dzisiejsza technika może dużo. Czasem jednak zawodzi. Nawet jak nie znajdą wycieku kasę zainkasują. Sprężarka, duże ciśnienie w rury i nasłuchuj gdzie syczy. Kilka razy tak mi się udało. A jak nie - preparaty uszczelniające jak np Eles-Fix.

tomasz36
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:43
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: tomasz36 » 04 cze 2015, 12:37

Mam podobny problem, czy wymyślono przez ostatni czas coś lepszego na lokalizacje nieszczelności? na takie maleńke szczeliny.

Abramowicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2017, 15:09
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: Abramowicz » 29 paź 2017, 16:28

U mnie w instalacji wod ciepłem był mikro wyciek, który uwidaczniał się w momencie kiedy przez instalacje zostało przepuszczone trochę ciepłej wody.
W tym czasie, rury i pęknięcie się rozszerzały i dochodziło do wycieku.
Kiedy rury stygły, wyciek zanikał.
U mnie wyciek lokalizowała firma
http://www.lokalizacja-wyciekow.pl

Lakus lokalizacja
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2020, 17:21
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: Lakus lokalizacja » 02 kwie 2020, 17:35

Manecki pisze:Dzisiejsza technika może dużo. Czasem jednak zawodzi. Nawet jak nie znajdą wycieku kasę zainkasują. Sprężarka, duże ciśnienie w rury i nasłuchuj gdzie syczy. Kilka razy tak mi się udało. A jak nie - preparaty uszczelniające jak np Eles-Fix.


No nie mogę się z tym zgodzić... my wykonujemy usługi bezgotówkowo - tzn. jeśli nie znajdziemy wycieku to nic nie zarabiamy. Dlatego zawsze znajdujemy:)
Co do ciśnienia i sprawdzania gdzie syczy faktycznie - taka metoda się sprawdza ;-)
Oprócz tego można wykorzystać termowizję, poszukiwanie gazu znacznikowego, geofony, metodę korelacyjną. Dodatkowo w przypadku stwierdzenia miejsca awarii warto usunąć płytkę bez kucia.

Proszę pamiętać, że są firmy, które tak jak my całość swojego wynagrodzenia za lokalizację wycieków pobierają bezpośrednio od ubezpieczyciela. Większość towarzystw ma w swoim zakresie zwrot kosztów poszukiwania awarii.

boddekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: Wykrywanie nieszczelności

autor: boddekk » 27 maja 2022, 9:08

A nie lepiej w takich sytuacjach zawołać fachowców? Ja tam jak nie umiem czegoś zrobić to dzwonię po ekipę remontową i tyle. W Łodzi jest taka opcja. Jak masz jakąś usterkę to dzwonisz, zgłaszasz, wysyłają do Ciebie ekipę. Usterkę usuwają w czasie nie dłuższym niż 24 h.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów