Zapach gazu

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Zofia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2004, 9:43
Zapach gazu

autor: Zofia » 03 sty 2005, 12:59

Czy można samemu sprawdzić szczelność rur gazowych. Jeśli tak to jak to zrobić??

aśka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2004, 9:48
Zapach gazu

autor: aśka » 03 sty 2005, 16:37

Sądzę, że nie ma takiej możliwości (chyba, żeby mieć specjalny miernik do pomiaru stężeń metanu). Tzw. przewonienia gazu (czyli okresowe dodawanie do gazu większej ilości substancji zapachowej), które mają służyć sprawdzeniu szczelności są prowadzone przez zakłady gazownicze. Jest to chyba jedyny ogólnodostępny sposób wykrycia nieszczelności.

Krzysztof

autor: Krzysztof » 04 sty 2005, 14:14

możesz w miejscach skręcenia rur polać wodą z ludwikiem - będzie się pienił jak będzie jakaś nieszczelność. To najprostszy sposób. Można też przelecieć dookoła zapalniczką... też dość dokładny sposób... ale itak nie wykrjesz małej szparki, a ludwik zostawisz na 3 minutki i spojrzysz...

Miłej zabawy

Gość

autor: Gość » 04 sty 2005, 15:48

Jest jeszcze coś takiego jak gazowy alarm domowy. Wykrywa on i sygnalizuje niebezpieczne stężenia gazów w pomieszeniu.

Gość

autor: Gość » 05 sty 2005, 8:49

Krzysztof to chyba samobójca. Jeśli masz faktycznie nieszczelność w instalacji i sprawdzisz za pomocą zapalniczki, to dosyć prawdopodobne, że od tej chwili już ci będzie wszystko jedno, że coś przecieka, bo po prostu wysadzisz się w powietrze.

ja
samobójca

autor: ja » 20 sty 2005, 21:19

Też myślę, że to samobójca

Hrabia Tukan

autor: Hrabia Tukan » 21 sty 2005, 14:44

Anonymous pisze:Po prostu wysadzisz się w powietrze.

To prawda, ale krzysztof życzył miłej zabawy więc wszystko jest O.K. :lol:
Hrabia Tukan

rockers
Zapach gazu

autor: rockers » 04 wrz 2005, 10:23

Witam
Woda z Ludwikiem to najlepszy domowy sposób na takie sprawdzenie.
Pozdrawiam

dabor

autor: dabor » 14 wrz 2005, 11:15

woda zludwikiem nie jest zbyt dobra bo cisnienie w domowych instalacjach gazowych wynosi zaledwie 0,8 atmosfery wiec jest zbyt male aby "napompowalo"dosyc ciezka piane z ludwika,zapalniczka nie jest oczywiscie tak niebezpieczna pod warunkiem ze w pomieszczeniu mozna jeszcze normalnie oddychac a gaz jest tylko lekko wyczuwalny natomiast mozna kupic w prawie kazdym sklepie hydraulicznym specjalny spray ktory "oblepia "podejrzane miejsca bardzo delikatna piana ktora niemal natychmiast sie"pompuje" jesli gdzies jest nieszczelnosc

A.W
ludwik

autor: A.W » 27 wrz 2005, 15:00

Nie wiem gdzie ty widziałeś ciśnienie w instalacji 0,8 at. Ciekawy przypadek.

rafał73

autor: rafał73 » 15 paź 2005, 13:52

niskie ciśnienie w sieci domowej = 200mmH2O = 20mbar = 2kPa

Tadeusz2020
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2020, 0:26
Re: Zapach gazu

autor: Tadeusz2020 » 16 paź 2020, 0:33

Szanowni,
Dzisiaj kontrola coroczna wykryła nieszczelnosci na gwincie w instalacji gazowej.
Cala instalacja jest stara, gwintowana.

Co ciekawe, 2 miesiące temu wykryłem tam nieszczelnosci bisanem, przyjechał fachowiec. Czujnikiem i nic nie wyczuł, a teraz był inny i wykrył, ale nie o tym.

Rzecz w tym, że na ok 10 cm z tego łączenia ruru śmierdzi gaz. Myślę sobie, powącham inne laczenia.
Co się okazało, że dwa inne połączenia, które niby były ok, też pachną gazem, ale z bliska. Nie wiem na ile to normalne zjawisko?
Czy nie powinno tak być.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów