Hydrofor świsty w Geberit

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Pan_Janusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2022, 16:36
Hydrofor świsty w Geberit

autor: Pan_Janusz » 28 kwie 2022, 16:41

Dzień dobry, mam taki dość nietypowy problem i nie mogę znaleźć nigdzie nawet nakierowania na przyczynę problemu.
W tym roku uruchomiłem system nawadniania ogrodu, gdzie hydrofor ze zbiornikiem są na zewnątrz. Woda do podlewania pobierania jest z sieci (za licznikiem wody są trzy rury - jedna do kranu na zewnątrz, jedna do hydroforu/nawodnienia, jedna do zaopatrywania domu w wodę). Hydrofor zastosowany jest ponieważ ciśnienie w samej sieci jest bardzo słabe, jeżeli chodzi o samo nawadnianie.

Po jakimś czasie od włączenia nawadniania, kiedy pompa hydroforu przestaje na chwilę pracować, pojawiają się dość wysokie świsty w gebericie w toalecie. Podejrzewam, że pompa może wytwarzać lekkie cieśnienie zasysające wodę z rury do domu.

Czy w takim wypadku stosuje się jakieś zawory anty-zwrotne, może coś w gebericie się poluzowało?

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów