Wykończenie magazynu

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

prome
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2008, 19:15
Wykończenie magazynu

autor: prome » 14 cze 2009, 11:07

Witam,
mam pytanie odnośnie wykończenia pomieszczenia - małego magazynu o wymiarach 5X5m, a mianowicie, ściany składają się z samych cegeł i chciałbym je wyrównać a następnie zabielić, czym najlepiej to zrobić. Następnie chciałbym zrobić coś z podłogą bo wyciąga wilgoć z ziemi, proszę o jakieś sprawdzone sposoby na szczelną wylewkę czy coś w tym stylu. Czy do tego może nadaje się folia, styropian 5cm i beton? Jeśli bym użył styropianu to czy nacisk występujący w tym pomieszczeniu nie ugiął by styropianu?
pozdrawiam

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale

autor: kielo » 14 cze 2009, 15:02

Jeżeli niema wilgoći w magazynie to może płyta g-k na kleju przykleić na plackach,jeżeli chodzi o wylewkę to standart folia,styropian twardy,siatka i wylać beton

prome
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2008, 19:15

autor: prome » 14 cze 2009, 15:28

O to chodzi że w pomieszczeniu może występować wilgoć toteż wolę zastosować coś innego, ale generalnie chodzi mi o ty by zakryć cegły a ściana nie koniecznie musi być tak idealna jak w domu. Prosił bym także o konkretne nazwy/oznaczenia matriałów.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 14 cze 2009, 19:30

kiedyś malowało się wapnem tyle że malowało to później wszystkich przechodzących
skoro tylko chcesz wybiałkować to użyj emulsji i po problemie.

prome
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2008, 19:15

autor: prome » 15 cze 2009, 15:56

A czym najlepiej wyrównać ściany i sufit?

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 15 cze 2009, 15:58

tynkiem

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: Wykończenie magazynu

autor: GipsKarton » 15 cze 2009, 18:01

prome pisze:Witam,
mam pytanie odnośnie wykończenia pomieszczenia - małego magazynu o wymiarach 5X5m, a mianowicie, ściany składają się z samych cegeł i chciałbym je wyrównać a następnie zabielić, czym najlepiej to zrobić. Następnie chciałbym zrobić coś z podłogą bo wyciąga wilgoć z ziemi, proszę o jakieś sprawdzone sposoby na szczelną wylewkę czy coś w tym stylu. Czy do tego może nadaje się folia, styropian 5cm i beton? Jeśli bym użył styropianu to czy nacisk występujący w tym pomieszczeniu nie ugiął by styropianu?
pozdrawiam

Konkretnie proszę podać przeznaczenie pomieszczenia.
Czy to, jedyne pomieszczenie w obiekcie.
Jak tak to, jak wykonane są izolacje zewnętrzne.
Jak wykonana jest obecnie podłoga.
Jaki rodzaj wentylacji ma pomieszczenie.

prome
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2008, 19:15

autor: prome » 15 cze 2009, 21:50

W tym magazynie będzie przechowywane zboże, i obecnie są tylko gołe ściany, wewnątrz jak i zewnątrz, podłoga wylana jest betonem. Magazyn ma tylko okno, nie ma żadnej wentylacji.
Chodzi mi tylko o wykończenie wnętrza.

Sylla7
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2010, 13:39
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:
Re: Wykończenie magazynu

autor: Sylla7 » 03 lut 2010, 13:54

Ściany można wykończyć panelami. Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy, tutaj znajduje się prosty sposób montażu takich paneli : -debar.artnet.pl/cms/site.files/file/Debar/Instrukcja_panele_Debar.pdf

AgregatyElem
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 05 lip 2012, 9:45
Re: Wykończenie magazynu

autor: AgregatyElem » 21 sie 2012, 12:15

Panele i zboże? No dosyć ciekawe połączenie,ale nie wiem czy w praktyce zda egzamin. Skoro to magazyn to postaw na solidność i pewność tego,że np podczas zimy nie wkradnie się tam wilgoć.

kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: Wykończenie magazynu

autor: kojka » 27 kwie 2022, 8:38

ciekaw jestem czy po zakonczeniu prac sprawdziles wilgotnosc powietrza i scian u siebie zanim wprowadziles towar. Szwagier nie zrobil tego i szybko pojawil sie grzyb. Warto miec to na uwadze nie tylko po zakonczeniu remontu ale tez w trakcie trwania sprzedazy. Mozna wynajac wentylatory ktore migiem osuszaja.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów