Balkon docieplenie

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Ventura
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 maja 2019, 20:00
Balkon docieplenie

autor: Ventura » 23 kwie 2022, 21:41

Witam mam prośbę o poradę chcę docieplic płyte balkonową( stary dom balkon jako przedłużenie stropu 13mb, ocieplone od czoła i od spodu) potrzebuje porady co dać na górę zamiast wylewki tak abym mógł zamocować legar i deskę tarasową. Wylewka nie wchodzi w grę bo nie mam miejsca ze względu na okna i ze względu na to że płyta nie jest jakoś bardzo gruba obawiam sis że wylewka plus dechy mogą tego nie wytrzymać. Jakaś alternatywa zamiast wylewki?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Balkon docieplenie

autor: euro_tuned » 23 kwie 2022, 21:52

Daj chociaż z 2cm XPS od góry i nawet jakis samopoziom i na to konstrukcję. Jak ciągle brak miejsca to legary na to co masz i tyle z tym, że bez jakiegokolwiek ocieplenia od góry będzie duży mostek termiczny.

Ventura
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 maja 2019, 20:00
Re: Balkon docieplenie

autor: Ventura » 26 kwie 2022, 19:55

Jakieś inne pomysły? Czy dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie 2cm xps na to płyta cementowa 2x po 1cm na mijanke pomiędzy jedną a drugą płyte profil okapowy? Na to dopiero hydroizolacja legar i deska? I jak przytwierdzić legar do tak cienkiej płyty żeby zachować szczelność izolacji? Pewnie możnaby nie kotwic legarów lecz posiadam legary drewniane i zbyt proste nie są.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów