Czujnik ruchu PIR czy mikrofalowy

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dawideo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:19
Czujnik ruchu PIR czy mikrofalowy

autor: dawideo » 12 kwie 2022, 21:58

Witam
Chciałbym w domu (korytarz, wiatrołap, garaż) zamontować lampę z czujką ruchu. Który czujnik lepszy? PIR czy mikrofalowy.

muskat
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2017, 21:39
Re: Czujnik ruchu PIR czy mikrofalowy

autor: muskat » 19 kwie 2022, 20:09

Ja mam czujniki PIR 360 z regulacją czułości i czasu. Sprawdza nam się to już od wielu lat doskonale. Są w centralnym punkcie korytarza w kształt litery T. W pomieszczeniach bardziej kwadratowych jak wiatrołapy to w ogóle nie będzie problemu.

dawideo
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:19
Re: Czujnik ruchu PIR czy mikrofalowy

autor: dawideo » 24 kwie 2022, 19:40

Dzięki. Zakupiłem czujniki PIR. I faktycznie w wiatrołapie i na korytarzu na piętrze działają super. Ale mam mały problem w korytarzu na parterze. Otóż mam ustawiony zasieg na minimum. a i tak łapie o około 1m za daleko (jak pracuje w kuchni. Czy jest jakiś sposób aby jeszcze ograniczyć zasięg? Bo nie chciałbym aby co chwilę zapalało się światło na korytarzu jak tylko będę robił sobie kolacje.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów